Velký úspěch promotéra Jizerské padesátky


Jizerská padesátka se letos opět bude muset ve stopě obejít bez své největší síly, amatérských běžkařů. Přestože organizátoři celou dobu prodávali startovací čísla, vyrobili pamětní medaile, na závod je epidemická situace nepustí.

Věhlas Jizerské padesátky je natolik veliký, že po celou dobu si organizátoři lámali hlavu, jak při případném zrušeni závodu zůstat ve světové špičce. Proto přišli pořadatelé se zásadní myšlenkou. Převádí amatérskou Jizerskou padesátku do rodiny tzv., e-sportů, jako první podobný podnik na světě.

Pro zájemce bude po dohodě s ministerstvem zdravotnictví vyhrazen prostor mobilní covidové nemocnice v Letňanech, kde proběhne e-závod. Dokonce se přihlásili i zástupci Guinessovy knihy rekordů, jedná se totiž o nejmasovější akci svého druhu. Přímý přenos půjde do všech sportovních programů celého světa.

Soukromý promotér Jizerské padesátky ohlásil zájem čínské společnosti Huawei o odkup práv na tuto soutěž. Společnost Huawei má velký zájem o využití know-how při pořádání nadcházejících zimních olympijských her v Číně, které vzhledem k současné epidemiologické situaci ve světě budou také jen virtuální. Jednání aktivně podporuje i známý sportovec Jaromír Jágr, který je mediální tváří firmy Huawei.


Národní sportovní agentura si stojí za svým průzkumem
Kam zmizeli fotbalisté

Zoufalý hokej volá o pomoc

Fotbalový svaz pod nucenou správu


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli.
 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)