Těsná prohra Středočechů po dobrém výkonu. Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:0

V neděli 24. ledna 2021 učinili fotbalisté i hokejisté nájezd do Prahy na ligová utkání ve svých sportech. I když se hokejové utkání hrálo o pár hodin dříve než fotbalové, obojživelným hokejovofotbalovým fanouškům to bylo jedno, neboť nejvyšší hokejové i fotbalové utkání se hrají bez diváků.

Mladoboleslavští fotbalisté v Praze na Letné prohráli se Spartou nejtěsnějším fotbalovým skóre, ačkoliv herně byli soupeři rovnocenným protivníkem. Smutná série osmi mistrovských utkání bez výhry drží proto Mladou Boleslav stále na čtvrté příčce od konce ligového pořadí, čili těsně nad propadlištěm.

První poločas se odehrál v solidním tempu, neboť oba týmy produkovaly ofenzivní styl hry.  Přesto nepadl ani jeden gól, protože se brankáři na obou stranách činili, aby uchránili čisté konto.

Druhý poločas vyrovnaná hra pokračovala a branka nepadla skoro celou hoinu hry. Jenže v 59. minutě sparťanský útok po levém křídle završil Karlsson průnikem do  šestnáctky Středočechů  a tvrdým zakončením z úhlu prostřelil brankáře hostujícího celku Diviše - 1:0.

Za nepříznivého stavu se Mladoboleslavští vrhli do útočení, ale na sparťanskou branku se tlačili marně, navíc čelili dalším soupeřovým brejkům. Sparťané se dokonce radovali z branky, ale jen chvíli, neboť po  rohu gól v mladoboleslavské brance rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. Mladá Boleslav vyhrála alespoň na rohy 6:5. Po skončeném utkání bez diváků lze pro příznivce fotbalistů z města automobilů prohlásit, že navzdory častému mladoboleslavskému tlaku Sparta šťastně dovedla zápas ke své těsné výhře.

Praha  24. ledna 2021

FORTUNA:LIGA 2020/2021 ... 16. kolo

AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka:  59. Karlsson *  ŽK: Vitík, Vindheim - Křapka, Matějovský  *  Rozhodčí: Proske - Kotík, Paták

AC Sparta Praha: Nita - Vitík, Čelůstka, Hancko - Vindheim, Sáček (62. Plavšič), Pavelka, Karabec (62. Dočkal), Hanousek (62. Souček) - Juliš (85. Kozák), Karlsson (78. Minčev).
FK Mladá Boleslav: Diviš - Řezník, Křapka (65. Jakub Klíma), Šimek, Preisler (84. Fulnek) - Pech, Budínský (79. Lukáš Mašek) - Douděra, Matějovský (65. Janošek), Ladra - Jiří Klíma (79. Škoda).

(Josef Koros, Petr Skála,  FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)