Středočeši v Plzni nevychytali sedm kulí jako v Sarajevu ... Plzeň- Mladá Boleslav 7:1

Mladoboleslavští inkasovali v sobotu 30. května 2020 v Plzni ostudný debakl, který o jeden gól předčil dosud rekordní prvoligovou prohru z neděle 26. srpna 2018. Tehdy i tentokrát byli plzeňští fotbalisté jasně lepší a o jejich vítězstvích nebylo pochyb od prvních do posledních minuty obou střetnutí.

První poločas odehráli Plzeňští výrazně lépe než soupeř v mladoboleslavských dresech. Hráči v modročervených barvách byli rychlejší, přesnější a především produktivnější.

V 9. minutě plzeňskou akci z pravé strany zakončil Čermák přízemní trefou k pravé tyči, kam se Šeda natahoval marně - 1:0.

Ve 24. minutě Kayambovu přihrávku proměnil Čermák ve druhý plzeňský gól - 2:0.
Plzeňští byli při chuti a neúnavně útočili.

Ve 31. minutě Beauguel šťastně doklepl Šedou vyražený míč na 3:0.

Ve 44. minutě sice Šeda nepustil Kovaříkův přízemní centr ke Kayambovi, ale následné Havlovo zakončení jen přizvedl a nezabránil míči v cestě do sítě - 4:0.

Druhý poločas na obrazu hry téměř nic nezměnil. Boleslavští se sice občas dostávali na dostřel Hruškovy branky, ale Plzeňští nadále diktovali tempo hry a stříleli další góly.

V 52. minutě Beauguelův centr nasměroval do boleslavské branky Čermák a završil tak svůj hattrick v tomto utkání - 5:0.

V 57. minutě Havlův ostrý centr umístil do boleslavské sítě Chorý po čtyřech minutách svého pobytu na hrací ploše - 6:0.

V 80. minutě Chorého centr Mihálik srazil do mezery mezi Šedou a levou tyčí - 7:0.

V 84. minutě Jiří Klíma snížil hanebně nepříznivé skóre pokutovým kopem nařízeným za podražení Fulneka stoperem Pernicou - 7:1.

Boleslavští fotbalisté se v plzeňské Doosan Aréně prezentovali bezkrevným výkonem a po většinu času z devadesáti minut zaostávali za soupeřem ve všech herních parametrech.

Plzeň 31. května 2020

FORTUNA:LIGA  2019 / 2020   šestadvacáté kolo

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 7:1 (4:0)
Góly: 9., 24. a 52. Čermák, 31. Beauguel, 44. Havel, 57. Chorý, 81. Mihálik - 84. Jiří Klíma (z pokutového kopu)  *   Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock  *  Utkání se hrálo bez diváků

FC Viktoria Plzeň: Hruška - Havel, Hejda (53. Pernica), Brabec (75. Hubník), Kovařík - Bucha (60. Míhálik), Kalvach, Čermák (53. Hořava) - Kayamba, Beauguel (53. Chorý), Kopic.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Mazuch (66. Túlio), Pudil, Zelený - Jakub Klíma, Hubínek - Douděra (81. Stránský), Ladra (46. Krobot), Fulnek (86. Arroyo) - Wágner (46. Jiří Klíma).

(jk, SportovniListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)

Petice za propuštění Iva Kaderky

17.3.2024 09:00:00

V zákulisí amerického Indiana Wells, kde právě probíhá pátý největší tenisový turnaj roku, se odehrává drama, které výrazně zasahuje do výkonů českých tenistek. Zatímco čeští tenisté na turnaji n...