Chce to změnu systému financování talentovaných sportovců v Česku

[ title]
"Budeme tlačit na změnu systému financování talentovaných sportovců v Česku, který podle nás není funkční," míní po úspěchu Ester Ledecké a Martiny Sáblíkové na ZOH David Trávníček, šéf agentury Sport Invest Marketing, která tyto sportovkyně zastupuje.
"Ester Ledecká veze z olympiády dvě zlaté medaile, což je neskutečný úspěch. Jsme svědky něčeho unikátního, co historie olympijských her nepamatuje. Věřili jsme, že se takové chvíle dočkáme, kvůli takovým momentům tady Sport Invest je, kvůli nim tuhle práci děláme. I díky našim dlouholetým zkušenostem jsme plně připravení tenhle úspěch zúročit po všech stránkách. Už před olympiádou jsme ve spojitosti s Ester mluvili o tom, že jí chceme přinést velkou globální smlouvu, k čemuž se teď blížíme," řekl jen několik desítek minut po zisku druhé zlaté medaile Ester Ledecké David Trávníček, šéf agentury Sport Invest Marketing.

"Víme, co chceme ve spolupráci s Ester dosáhnout. Doufáme, že přepíšeme knihy sportovního marketingu v kapitolách o využití osobnostních práv sportovce, individuality. Zároveň ale také budeme tlačit na změnu systému financování talentovaných sportovců v Česku, který podle nás není funkční. Ester Ledecká, Martina Sáblíková i další sportovci museli jít vlastní cestou, aby se dostali až na olympijská pódia. Právě ve chvílích úspěchů je důležité myslet na budoucnost v širším kontextu," uzavřel svůj komentář David Trávníček.

(ps, Sport Invest Marketing, Prvnizpravy.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)