Sestava hokejistů pro olympijské hry se rýsuje


Nevydařené vystoupení na přípravném turnaji v Rusku a očekávaná zpráva ze zámoří, podle které NHL vzhledem ke kovidové situaci neuvolní hráče z nejprestižnější soutěže ke startu na olympiádě v Číně, přinesl do zbylého vedení Českého hokeje slušný bolehlav.

Nízká konkurenceschopnost hráčů, kteří absolvovali dva dosavadní turnaje, aniž by ochutnali pocit vítězství, je víc než zřejmá. Na střídačku se vrací Stanislav Lener, úspěšný trenér olympijských vítězů z Nagana. Kapitánem bude Jaromír Jágr jako největší autorita mezi stále aktivními hráči. Spolu s ním se mají ve výběru objevit další slavná jména, Lang, Reichel, Ručínský.

Vedení svazu doufá, že zkušenosti těchto borců dokážou ukormidlovat chaotická vystoupení letošních reprezentantů. Plus jejich šikovné ruce zlepší naprosto žalostnou produktivitu týmu. Svaz se zabýval také možným návratem Dominika Haška do branky, ten nakonec nabídku odmítl a hodlá se soustředit na svoji prezidentskou kandidaturu.

Speciálním motivačním faktorem pak bude hologram Ivana Hlinky na střídačce týmu během každého zápasu se zvukovým záznamem tiskové konference po příletu z vítězného turnaje v Naganu.

Berbr přišel o auto, pomohl si Příhoda

Pelta prodává Jablonec

Tomio Okamura povede judistickou reprezentaci

Křetínský se naštval, Sparta přišla o hřiště

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)