Sáblíková bude mít halu v Harrachově


Nekonečný seriál o stavbě rychlobruslařské haly, svojí délkou přesahující populární TV soap opery, má další pokračování.

Jak se nám podařilo zjistit, město Harrachov přišlo s novým návrhem pro Martinu Sáblíkovou. V katastru tohoto horského střediska má dle záměrů radnice vyrůst nová víceúčelová hala pro zimní sporty.

Za změnou postoje Harrachova je nutné vidět jednak ne příliš úspěšnou sbírku na záchranu skokanských můstků, dále pak negativní stanovisko Českého hydrometeorologického ústavu, který jednoznačně označil lokalitu Čerťáku za vysoce rizikovou pro skokanský sport s ohledem na silné boční větry a nakonec snahu místních udržet si označení centrum zimních sportů.

Víceúčelová hala má nabídnout prostory pěti olympijským sportům. Tato varianta má podporu i státního trenéra rychlobruslařů Petra Nováka, neboť odpadá argument nízké nadmořské výšky. Díky poloze blízko státních hranic se navíc nabízí spolupráce s polskými sportovci.

Zástupci města při předložení návrhu vycházeli z veřejně daného slibu premiéra Babiše, že prostředky na halu pro Sáblíkovou nejsou problém. Snad se tedy konečně blíží doba, kdy naši špičkoví sportovci se budou moci připravovat v domácích podmínkách.

Slávisté pykají za Tvrdíka

Letenský stadion půjde k zemi

Start našich hvězd na olympiádě v Tokiu ohrožen!


Obětuje Šmarda biatlon?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)