Půl tuctu kanadských žertíků na hokejovém MS. Sledovali jsme a fotili při utkání Kanada - Česko

V pořadí třetí českými příznivci nejvíce sledované  utkání MS v ledním hokeji začalo pro české reprezentanty stejně jako ta předchozí. Češi prohrávali 0:1, těsně před koncem první třetiny dokonce už  0:2, ale pak domácí hráči dali důležitý gól a snížili na 2:1.

Ve druhé části hry čeští hokejisté vyrovnali na 2:2, ale plichtu stejně nedokázali do konce třetiny udržet.  Kanada se opět dostala do vedení.

Ve třetí třetině Kanaďané využili přesilovku a odskočili na rozdíl dvou branek. Další branku dal legendární kanadský hokejista Crosby a už se zdálo, že je všechno ztraceno. Sobotka sice snížil na 5:3, ale když Česko hrálo chvíli bez brankáře, Kanaďané do prázdné branky střelili šestou branku. To, že je všechno ztraceno, se už nikomu nezdálo. To byla pravda.

Vyprodaná O2 aréna si pak vyslechla kanadskou hymnu, která zněla na počest vítězů a nutno říci, že zcela zaslouženě.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

Mistrovství světa v hokeji skupina A
Praha 4. května 2015

Kanada - Česko  6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 20. Erat (Jan Kovář, Jágr), 36. Zaťovič (Simon, Kolář), 58. Sobotka (Voráček) - 5. Eberle (Ekblad, Duchene), 20. Hall (Muzzin, Eberle), 38. Couturier (Toffoli), 43. Seguin (Hall, Barrie), 51. Crosby (Giroux), 59. Toffoli (O'Reilly, MacKinnon)
*   Rozhodčí: Rönn (Fin.), Bulanov - Lazarev (oba Rus.), Suominen (Fin.) *   Vyloučení: 7:5 *  Využití: 2:0  *   Diváci: 17.383 (vyprodáno).
Česká republika: Pavelec - Němec, Hejda, Nakládal, Kolář, Jordán, Čáslava - Voráček, Sobotka, Červenka - Jágr, Jan Kovář, Erat - Hert, Novotný, Smoleňák - Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Kanada: Smith - Burns, Hamhuis, Savard, Wiercioch, Barrie, Muzzin, Ekblad - Spezza, Crosby, MacKinnon - Seguin, Ennis, Giroux - Eberle, Duchene, Hall - Toffoli, O'Reilly, Eakin - Couturier. Trenér: Todd McLellan.