Projekt “Sportujeme v regionech” navštívil další dvě školky

Pod taktovkou České Asociace Gymnathlon a za podpory Sdružení sportovních svazů České republiky odstartoval v prosinci 2021 projekt „Sportujeme v regionech“, jehož cílem je podpořit pohybový rozvoj předškolních dětí v menších obcích. Během prosince navštívili trenéři Gymnathlonu MŠ Kožlí a MŠ Sídliště ve Světlé nad Sázavou, kde se jejich trénink s dětmi setkal jen s pozitivními ohlasy – ze strany učitelek, ale především dětí samotných.

Při návštěvách mateřských školek absolvují děti s trenéry ukázkový trénink, během kterého vyzkouší spoustu sportovních pomůcek. Tím ovšem návštěva nekončí. Po tréninku s dětmi předají trenéři kompletní vybavení, které s sebou přivezli, učitelkám a zároveň jim předají i manuál sportovních her a další tipy, jak s dětmi trénovat.

A nejinak tomu bylo i v pátek 7. ledna 2022. Trenéři Honza s Ondrou se vydali za dětmi do mateřské školky v Košeticích (okres Pelhřimov), trenérské duo Honza a Michal navštívili děti v mateřské školce v Libici nad Doubravou (okres Havlíčkův Brod). A zatímco v Libici děti sportovaly v krásně prostorné tělocvičně, děti v Košeticích trénovali ve třídě. To ovšem dokládá, že nejen pomůcky, ale samozřejmě i jednotlivé hry obsažené v manuálu, lze přizpůsobit různě velkému prostoru. A jakmile to počasí dovolí, je možné s pomůckami pracovat i venku, aby děti sportovaly na čerstvém vzduchu.

Ať už ale děti sportovaly na malém či velkém prostoru, opět si ukázkové hodiny nadmíru užily a hry vybrané trenéry je opravdu bavily! A radost měly i paní učitelky, které si pomůcky převzaly, aby s dětmi mohly vyzkoušet všechny hry, které jim manuál nabízí.

Podrobnosti o projektu „Sportujeme v regionech“ naleznete na webu zde.

(mp, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: archiv Sdružení)