Pozemní hokejistky i hokejisté Slavie Praha obhajují titul v hale doma v Edenu

V Praze v Edenu v hale místní Slavie se první únorovou neděli odehrají semifinalová i finalová utkání mužů i žen v halovém pozemním hokeji.

Obhajovat tituly bude Slavia, jak muži, tak i ženy. Nakonec oba týmy se probojovaly do semifinále soutěže.

Jak si vedly ženy? 

Po základním kole extraligy ženskou část ovládla Slavia. Druhým týmem s tříbodovou ztrátou zůstal za Pražankami Rakovník. Na třetím místě se umístily ženy z Hradce Králové následované ženským týmem Hostivaři.

Prvním semifinálovým zápasem bude souboj mezi Slavií a Hostivaří. Vzájemná bilance, dvakrát výhra žen z Edenu – 4:2 a 5:1.

V druhém semifinále se utká Rakovník s Hradcem Králové. Vzájemná bilance nenaznačuje jasného favorita. První zápas skončil remízou 1:1, druhý zápas těsně vyhrál Rakovník 2:1.

Jak si vedli muži?

Tabulku po základní části vyhrál  Rakovník se šestibodovým náskokem před Slavií. Třetí skončily Litice a posledním postupujícím do semifinále se stal tým Bohemians.

Rakovník bude hrát semifinále s Bohemians – jejich vzájemná bilance: v prvním kole byla remíza 3:3, v kole druhém jasně vyhrál tým Rakovníku 6:2.

Druhými semifinalisty je Slavia s Liticemi. První zápas dopadl remízou 4:4, když se tyto týmy spolu utkaly podruhé, váhy se jasně přiklonily na stranu pražského týmu, který vyhrál 6:2.


Kam na halový pozemní hokej ?Neděle 3. února 2019

ženské semifinále
10:00 SK Slavia Praha - HC Hostivař
11:15 HC 1972 Rakovník - HC Slavia Hradec Králové

mužské semifinále
12:30 HC 1972 Rakovník - HC Bohemians Praha
13:45 SK Slavia Praha - TJ Plzeň Litice

15:00 finále ženy
16:30 finále muži

(lj, ps, SportovniListy.cz, foto: Miloš Březina)