Favoritem finále hokejové extraligy je Kometa. Třinec má šance jen v domácích duelech

[ title]
Devět z deseti sázkařů vám na dotaz, kdo vyhraje finále hokejové Tipsport extraligy, odpoví bez váhání: Kometa Brno. Hokejisté z moravské metropole obhajují titul a jejich cesta za vítězstvím nápadně připomíná loňské suverénní tažení. Také kurz stanovený bookmakery sázkové kanceláře Tipsport není nikterak vysoký – 1,52:1.

Devět z deseti sázkařů si na titul Komety vsadilo. Kdo by věřil, že moravské titulové derby vyhraje Třinec, může tipovat v kurzu 2,55:1.

"Takových sázkařů je zatím 10% z těch, kteří v extraligovém finále vsadili na oceláře,"  řekl  hokejový bookmaker Tipsportu Miroslav Hora.

"Výkony Komety v play-off nedávají příliš prostoru pravděpodobnosti, že by pohár zvedli nad hlavu hokejisté Třince," počítá šance hokejových týmů Hora.

Jak zdolat Kometu? Třinec, jako lepší tým po základní části, začíná dvakrát doma. Zde bude ležet klíč k finálovému úspěchu, pokud by Třinečtí oba zápasy zvládli. V play-off ve Werk Areně padli jen jednou, jenže na druhou stranu Kometa v play-off všechny zápasy venku vyhrála.

"Venkovní bilance Komety musí strašit každého soupeře. Je to i psychologická výhoda. Sečteno podtrženo, kurzy na první zápas v Třinci jsme stanovili naprosto vyrovnané," komentuje šance obou finalistů Miroslav Hora.

Vítěz Tipsport extraligy


Brno      1,52:1
Třinec    2,55:1

Třinec - Kometa Brno (1.zápas)    2.55       1.54       3.90       1.54       2.55(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)