Zlínské nadšení odskákali klokani, kteří v Ďolíčku padli s fotbalisty z východu republiky 0:2

Osudová chyba hráče Bohemians Martina Dostála, který špatně vyhodnotil situaci před brankou a brankářovi Berkovcovi kopnul tak nešťastně  malou domů, že z této chyby vytěžil zlínský střelec Kopečný  branku, rozhodla o výsledku celého utkání.  Toto totiž  pomohlo  Zlínu, který  v utkání 25. ligového kola v Ďolíčku po deseti zápasech konečně vyhrál.  Nutno přiznat, že  hráči Bohemians se ve druhém poločase snažili ze všech sil zachránit alespoň remízu. Marně, zlínské nadšení odskákali klokani, kteří doma ztratili nejenom tři, ale i ten jeden bod za případnou remizu, které nedosáhli.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Jak říkám ...

"Hráli jsme se soupeřem, který má z mého pohledu výrazně větší kvalitu, než má jarní výsledky. Do utkání jsme vstoupili ne zcela koncentrovaně a přežili jsme dvě příležitosti Zlína. Když už to vypadalo, že už jsme v zápase, tak jsme naší individuální chybou nabídli soupeři gól. Od toho se odvíjel celý zbytek zápasu. Pod tíhou toho gólu jsme byli trošku zaskočení, hráli jsme příliš pomalu dopředu. To na Zlín neplatilo. V druhém poločase měla naše hra lepší parametry, byli jsme přímočařejší, bylo tam víc kombinace. Vytvořili jsme si celou řadu pasáží, kdy jsme měli velký tlak. Přišly další příležitosti na skórování a my jsme všechny promarnili. V závěru jsme šli brankářem na roh a soupeř nás ztrestal z brejku. Ten druhý gól už mě tolik nemrzí, mrzí mě, že nemáme za ten výkon zpětnou vazbu v podobě gólu. Hráči tam nechali obrovské množství sil a aspoň jeden gól jsme si zasloužili vstřelit," řekl trenér Bohemians Martin Hašek.

"Odehráli jsme výborný zápas z pohledu bojovníků a běžců. Vypadlo nám hodně hráčů ze základní sestavy a ti bojovníci a běžci eliminovali největší sílu Bohemky, jejich atributy jsme dokázali potlačit. Myslím, že jsme byli hlavně v první půli hodně nebezpeční. Dokázali jsme dát gól a měli jsme více těch situací. V druhé půli se to už otočilo, je jasné, že domácí pod tlakem toho výsledku si budou vytvářet na stranu svých fanoušků brankové situace. My jsme to přežili někdy s nasazením života a také někdy díky brankáři Švengerovi. Pak už se to hraje vabank, taže jsme dohráli jeden z brejků. Dneska jsem si pomohli hráči, kteří nehrávají stabilně. Oni ty branky dokázali dát a tím si říkají, aby šli častěji na hřiště. Když vám každý den tu sérii někdo připomíná, pak už jste k tomu trochu imunní. Ale stejně to vnímáte. Bylo to slyšet až ve Zlíně, spadlo to z nás," prohlásil po utkání trenér Zlína Bohumil Páník.
Praha 22. dubna 2017
Bohemians - Zlín 0:2 (0:1)
Branky: 12. Kopečný, 90. + 3. Bartolomeu * Rozhodčí: Pechanec - Pelikán, Hrabovský * ŽK: Dostál - Švengr * Diváci: 4179.
Bohemians: Berkovec (46. Fryšták) - Dostál, Buchta, Šmíd, Havel - Hubínek, Martin Hašek ml. - Bartek, Mašek, Luts (74. Berger) - Markovič (46.Kuchta). Trenér: Martin Hašek st.
Zlín: Švenger - Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov - Kopečný (67. Vukadinovič), Traoré (72. Bartolomeu), Hnaníček, Štípek - Fantiš (76. Chwaszcz), Holík. Trenér: Páník.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)