Veslař Ondřej Synek věří, že i příští rok budou olympijské hry úžasné, skvělé a všichni si je užijí

Mezinárodní olympijský výbor oznámil v úterý 24. března 2020  přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021. Dohodli se na tom prezident Mezinárodního olympijského výboru  Thomas Bach a japonský premiér Šinzo Abé.

Tuto zprávu tak trochu očekávali   i na olympijské hry se připravující čeští sportovci.

Veslař Ondřej Synek, který chce v Tokiu rozšířit svoji sbírku olympijských medailí, toto rozhodnutí uvítal.

Jak říkám ...„Odložení olympiády o rok pro mě znamená lehkou komplikaci v tom, že už nejsem nejmladší a samozřejmě bude těžší se připravit. Ale zase na druhou stranu, jaká teď panuje situace ve světě, tak si myslím, že to je nejrozumnější rozhodnutí a pro nás pro sportovce věřím, že se celá situace uklidní letos a příští rok budou olympijské hry úžasný a skvělý a všichni si je užijou. Teď si myslím, že nálada by nebyla taková, i když třeba by olympiáda uspořádat šla,“ řekl pro web Českého veslařeského svazu Ondřej Synek, který začátkem března 2020 ještě uvažoval, že by se společně s Jakubem Podrazilem pokusil v pozdější době na zrušené květnové kvalifikaci na olympijské hry vybojovat účast  pro dvojskifovou  posádku Synek - Podrazil.


SportovniListy.cz napsalyOndřej Synek se pokusí získat vysněné olympijské zlato na dvojskifu s Jakubem Podrazilem(ps, SportovniListy.cz, Český veslařský svaz, foto: Petr Skála)