Ve Villachu padl světový rekord. Šárka Jiroušová jej dosáhla v běhu na 100 metrů s překážkami

[ title]
Druhá červencová středa přinesla ve Villachu,  kde  zahájily XXI. Setkání mládeže a XVI. Mezinárodní hasičské soutěže, první úspěchy českých sportovců! Šárka Jiroušová posunula český a světový rekord v běhu na 100 metrů s překážkami na hodnotu 15, 56 s !!!

Finále běhu na 100 metrů s překážkami v kategorii muži bylo ryze českým představením – nastoupili Lukáš Kroupa, Stanislav Paulíček, Petr Grassl a Dominik Soukup. A jak to dopadlo? Nejrychleji v cíli byl Lukáš Kroupa časem 15,46, za ním Stanislav Paulíček (16,26) a třetí Dominik Soukup (15,63).

Ženské finále běžela jedna Běloruska a tři Češky – Šárka Jiroušová, Veronika Krejčí a Barbora Šubrtová, která vyhrála časem 18,50.


Ačkoli profesionální hasiči soutěžili v tvrdé ruské a běloruské konkurenci, finále ovládl Pavel Krpec časem 15,50.

Před šestou hodinou se řadily národní týmy na slavnostní zahájení a zapálení olympijského ohně. Přítomné přivítal rakouský prezident Alexander Van der Bellen, ministr vnitra a starosta Wolfgang Sobotka a města Villach Günther Albel. Součástí slavnostního zahájení bylo také vyhlášení vítězů v běhu na 100 metrů s překážkami.


SportovniListy.cz napsaly  ...

Ve Villachu se čeká na start XXI. Setkání mládeže a XVI. Mezinárodní hasičské soutěže

Tréninky českých hasičů na hrách ve Villachu pokračují

(Jaroslava Čečrdlová, SH ČMS, SportovniListy.cz, foto: SH ČMS)