Ve čtvrtfinále Evropské ligy se Slavie střetne s Chelsea nejdříve v Edenu 11. dubna 2019

[ title]
Fotbalisté Slavie Praha, kteří se po výhře nad španělským týmem Sevillou  4:3 ve čtvrtfinále Evropské ligy UEFA utkají s anglickým  týmem Chelsea. Rozhodl o tom  los v Nyonu, který  Slavii přisoudil právě  anglický tým Chelsea.

První utkání se hraje ve čtvrtek 11. dubna 2019 v Eden Aréně, odveta o týden později ve čtvrtek 18. dubna 2019 v Londýně.

Podle reportáže uvedené na programu ČT SPORT Slavia Praha  byla vylosovaná jako první a proto  bude začínat ve čtvrtek 11. dubna 2019 doma, odveta se hraje o týden později 18. dubna 2019 v Londýně.

Los zároveň určil možné soupeře, se kterými by se Slavia mohla potkat po svém postupu do semifinále. Pražané  by hráli s vítězem druhého čtvrtfinálového utkání  Benfica Lisabon - Frankfurt, patrně první utkání 2. května 2019 venku a odvetu doma 9. května 2019.Jinak Chelsea byla v osudí ze všech klubů tím třetím s nejvyšším koeficientem, který je  mezi evropskými týmy  na 17. místě. Připomeňme si, že aktuální ročník soutěže začala Chelsea přímo v základní skupině L Evropské ligy UEFA, kde jejími soupeři byly kluby PAOK, Vidi a BATE Borisov. Skupinu Chelsea vyhrála se ziskem 16 bodů, celkovým skóre 12:3, pěti výhrami a jednou remízou s maďarským Vidi. V dalším dění Slavia porazila švédský Malmö po venkovní výhře 2:1 a domácím vítězství 3:0. V osmifinále pak přešla přes Dynamo Kyjev, kterému uštědřila dvě prohry 5:0 a 3:0.

(ps, Slavia Praha, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)