V České republice začalo halové ME v pozemním hokeji mužů

[ title]
Evropský šampionát v halovém pozemním hokeji se poprvé v historii koná v České republice a tak očekávání příznivců pozemního hokeje, že česká reprezentace  dosáhne výrazného úspěchu, bylo před zahájením turnaje vysoké.

Úvodním soupeřem domácího týmu bylo v úvodní den mistrovství  Rakousko. Nepříjemný soupeř, na kterého český tým nemá nejlepší vzpomínky z posledního Mistrovství světa. Tam Rakousko vyrovnalo v souboji s tuzemským týmem dvě sekundy před koncem a zabránilo tak  týmu současný šampionát pořádající země v postupu do čtvrtfinále. Takže bylo,  co vracet.

Průběh zápasu byl velice vyrovnaný, oba týmy důslednou obranou minimalizovali šance na vstřelení gólu. V prvním poločase tak padl pouze jediný gól, bohužel do branky naší reprezentace. Hned v úvodu druhého poločasu vyrovnal za Českou republiku Vacek. Oba týmy pak nechtěly nic riskovat a tak diváci spolu s hráči trpělivě čekali, kdo udělá chybu. Bohužel pět minut před koncem menší chybičku udělali naši hráči a soupeř nekompromisně trestal. Nepomohla ani závěrečná powerplay, Rakousko vyhrálo 2:1.

Byla to určitě škoda, protože si tak český tým zkomplikoval postup do semifinále.

Večerním soupeřem byl tým Švédska. Český  tým vstoupil do zápasu s maximální koncentrací, neustálým pohybem rozvracel organizaci hry Švédů a skóre v náš prospěch narůstalo. Ve čtvrté minutě Plochý, v osmé Vudmaska a v jedenácté z penalty Procházka zajistili vedení 3:0. Švédové snížili na 3:1 tři minuty před koncem poločasu, ale náš tým dokázal odpovědět gólem Bernátka ve čtvrté minutě druhého poločasu. V sedmé minutě Kyndl zvýšil na 5:1. Pak již dávali góly pouze Švédové. Osm minut před koncem snížili na 5:2 a 15 sekund před koncem z penalty na konečný stav 5:3.

Večerní výkon českého týmu byl diametrálně odlišný od toho odpoledne. Za druhý zápas si zaslouží pochvalu. Díky vývoji ostatních zápasů ve skupině si to český tým v sobotu 16. ledna 2016  ve 12.30 hodin s Nizozemskem  o postup do semifinále.

SportovniListy.cz ještě napsaly ...

Čeští pozemní hokejisté musí porazit Nizozemsko, aby hráli v semifinále MEME v halovém hokeji mužů
Praha 15. ledna 2016

Zrcadlo výsledků

Skupina A ...
Německo - Polsko 4:1 (2:0)
Rusko - Švýcarsko 4:1 (0:0)
Polsko - Švýcarsko 3:1 (2:1)
Německo - Rusko 8:4 (2:2)

Skupina B ...
Česko - Rakousko 1:2 (0:1)
Nizozemsko - Švédsko 6:2 (2:2)
Rakousko - Nizozemsko 2:0 (1:0)
Česko - Švédsko 5:3 (3:1)

(ps, vp, SportovniListy.cz,foto: Petr Skála )