Tři branky Stanislava Tecla. Podílel se na porážce Viktorie Plzeň i na výhře v MOL Cupu

[ title]
Dvougólovým střelcem ve finále MOL Cupu se stal Stanislav Tecl.  Po brance  do sítě Viktorie Plzeň  se mimořádně dařilo Stanislavovi Teclovi i v pohárovém finále. Přidal  další dvě branky tentokrát  do sítě jablonecké branky. Proto také fotbalisté Slavie jsou po dlouhých šestnácti letech opět držiteli domácího poháru.

Jak říkám...Jaké má bezprostředně pocity po zápase právě Stanislav Tecl?

"Pro mě je to ještě víc než po šestnácti let, já pohár vyhrál poprvé. Je to nádherný pocit, každá týmová trofej přinese krásný zážitek, na který se jen tak nezapomene," řekl kanonýr pro klubový web.

Na podzim jste v Jablonci hrál, nebylo vám soupeře trochu líto?

"Musím říct, že se to ve mně chvilku trošku pralo. Samozřejmě všechny kluky znám, ale takový je fotbal. Já ve Slavii dělám maximum pro to, abychom my jako Slavia byli úspěšní. Dnes se nám postavil do cesty Jablonec, ale i tak jsem dělal vše pro to, abychom vyhráli."

Říkal vám někdo z kamarádů z Jablonce něco?


"Spíš před zápasem jsme se trošku bavili, ale teď kluci prožívají velké zklamání. Samozřejmě tyhle prohry ve finále bolí. Umím se vcítit do toho, jak jím je."

Budete držet klukům z Jablonce palce, aby skončili v lize na třetím místě?

"Určitě i to jsem jim po zápase říkal, ať zvládnou třetí místo, protože hrají dobře. Myslím si, že by si to za tuhle sezonu zasloužili."


Jak vnímáte  poslední dva zápasy? Dal jste gól Plzni, teď dva Jablonci ve finále?

"Jsou to jen dva zápasy. Nic to neznamená, protože ta sezona je dlouhá. Já bych byl nejradši, kdybych takové výkony podával pořád."


Z Jablonce jste přišel s osmi góly. Slavia je na špičce tabulky. Třeba budete ještě bojovat o krále střelců?


"Tohle vůbec nevnímám. Opravdu jsem ve věku, kdy je důležitější, abychom byli úspěšnější jako tým. Vyhrát individuální trofej je sice hezké, ale ta týmová je daleko víc," řekl Stanislav Tecl po finále MOL Cupu novinářům.


(ps, Slavia.cz, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)