Trenér Bayernu Guardiola obviněn z vlastizrady

[ title]
Celým Bavorskem hýbe zpráva, podle které byl obviněn jeden z nejlepších fotbalových trenérů světa z vlastizrady.

Jeden nejmenovaný obyvatel Mnichova podal trestní oznámení pro vlastizradu a policie po krátkém vyšetřování Pepe Guardiolu obvinila. Za vinu je mu dáno odněmčení pýchy německého fotbalu. Po dobu jeho působení v klubu se hráči s německou národností dostali do menšiny, ba co víc, ikona klubu byla prodána do Anglie a nahrazena – ano, Španělem.

Nejvíce přestupů se uskutečnilo navíc ze Španělska nebo španělsky mluvících zemí. Vyhazovem populárního mnichovského lékaře fyzioterapeuta si Guardiola také nepomohl.

Pověstným hřebíčkem do rakve pak bylo vystoupení agenta Kevina De Bruyna. Jeden z největších fotbalových talentů světa byl v létě loňského roku připraven k přestupu do Bayernu Mnichov, ale krátce před uzavřením smlouvy Guardiola zasáhl, že tohoto hráče nechce.

De Bruyne nakonec přestoupil do Manchestru City. A co čert nechtěl, na začátku letošního roku Guardiola oznámil, že končí v Bayernu a jde do Manchestru City. To již bylo příliš na některé skálopevné fanoušky Bayernu a podali trestní oznámení.

Z policie unikly části výslechů, ve kterých trenér přiznává úmyslné jednání. Podle státního zástupce hrozí Guardiolovi trest 10 let nepodmíněně. V cele může vystřídat bývalého prezidenta Bayernu Uliho Hönesse, jemuž končí trest odnětí svobody za daňové úniky.

Cyklistika mění zaběhnutá pravidla sportu

Sázkařský tenisový skandál zasahuje i Českou republiku

Sparta má plán, jak získat v hokeji divácký rekord

Kam nyní zamíří bývalý neomezený vládce Sazky?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)