Start Šárky Strachové na SP v Jasné zatím nejasný. Martina Dubovská se na závody těší

[ title]
První březnový víkend se na Slovensku v Jasné uskuteční Světový pohár v lyžování. Pro oblast Liptova  to znamená i velký nápor ze strany turistů prakticky z celého světa. Objeví se na  svazích Nízkých Tater i české závodnice? 

"Pokud bude jasno, že Šárka do Jasné odcestuje, tak to bude na polední chvíli,“ řekl její manažer pro web Českého lyžařského svazu ke startu české hvězdy ve slalomu, který se jede 6. března 2016.

Zatím Šárka rehabilituje v domácím prostředí zraněnou nohu z tréninku slalomu v Jasné před dvěma týdny, kde si při nepříjemném špicaru a následném pádu zhmoždila holenní sval (m. tibialis).

"Zatím to není ono, ale pokud to půjde a třeba by to i bolelo, ale dalo se to nějak vydržet, tak bych ten závod chtěla zkusit,“ napsala na svém facebookuovém profilu lyžařka  k blížícímu se slalomu SP v Jasné.

Šárka Strachová už poslední únorový víkend musela vynechat paralelní slalom ve Stockholmu. Přišla tím o cenné body do klasifikace slalomu SP. Její šance na zisk malého křišťálového glóbu za slalom teoreticky stále existuje, v pořadí slalomu je momentálně třetí. Vede Švédka Frida Hansdotterová před Veronikou Velez Zuzulovou. O jediný bod za Šárkou je na 4. místě Wendy Holdenerová ze Švýcarska.


Druhá česká závodnice Martina Dubovská bodovala v posledním klasickém slalomu SP v Crans Montaně a v seriálu slalomu je s pěti body na pětapadesátém místě. Na závody SP v Jasné se obzvlášť těší, protože se jedou v jejím de facto domácím středisku, na svazích, na kterých vyrůstala. Martina, ačkoliv je po mamince Češka, strávila celé dětství v Liptovském Mikuláši. Právě ona symbolizuje na SP v Jasné propojení Česka a Slovenska a i z těchto důvodů jí České dráhy vybraly jako tvář akce ‚S ČD na SP do Jasné‘.

Dalším silným propojením na Světovém poháru v Jasné je společný projekt Svazu lyžařů ČR a Slovenské lyžiarske asociácie, na jehož základě tyto dva subjekty požádaly FIS o střídavé pořadatelství SP ve Špindlerově mlýně a v Jasné s tím, že se naše střediska a země dostanou pravidelně do kalendáře pořadatelů SP ve sjezdovém lyžování.

Světový pohár v Jasné je jedním úspěšných produktů této spolupráce mezi svazy. V nedávné minulosti, na MSJ v Jasné 2014, jsme se podíleli na pořadatelství této významné akce celým pořadatelským týmem, který čítal kompletní technickou četu z SP ve Špindlu a zapůjčení startovacího zařízení pro týmovou soutěž, které ÚAD SLČR vlastní jako jedno z pouze dvou startovacích zařízení svého druhu. A v neposlední řadě je výsledkem spolupráce obou svazů loňské společné mistrovství ČR a SR, které se nakonec jelo v Koutech a ve Špindlerově Mlýně, rychlostní disciplíny v Jasné byly z programu vypuštěny.

(ps SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)