Starostka ČOS Hana Moučková popřála nohám i tlapkám českých musherů a psů úspěchy na ME

[ title]
Starostka České obce sokolské Hana Moučková druhé říjnové pondělí v Praze v Tyršově domě převzala roli starostlivé vypravčí, když v sokolském sídle  popřála vybraným českým musherům a jejich svěřencům mnoho zdaru a vysala je na blížící se mistrovství Evropy. 

U slavnostního vypravení členů Sokola na ME
tedy na místě děje byly i SportovníListy.cz...

Závodníci  musherském sportu a činovníci České obce sokolské pohromadě na setkání před ME
Martina Štěpánková a její pes Nick
Hana Moučková pohlazením po hřbetě psa Nicka vypravila i čtyřnohého sportovce Sokola na MEStarostka ČOS Hana Moučková a předseda Odboru sportu ČOS Petr Syrový setkání se zástupci českých reprezentantů  tohoto sportu v čele s Kamilou Šrolerovou, předsedkyní oddílu sportu psích spřežení TJ Sokol Maxičky v Tyršově domě využili i k tomu, aby jim na jedné straně poděkovali za jejich dosavadní sportovní činnost a současně jim vyjádřili právě  před nadcházejícím mistrovstvím Evropy Evropské canicrossové federace v canicrossu, bikejöringu a scooteru, neboli v individuálních museherských disciplínách (závody psích spřežení) v Itálii i podporu k jejich vrcholnému měření sil s evropskými soupeři.   

Čeští reprezentanti, které na mistrovství vysílá jednotně klub Tělocvičné jednoty Sokol Maxičky, jedou do italského Santa Maria Maggiore obhajovat nedávné medailové žně z loňského kontinentálního mistrovství, na němž získali nejvíce medailí ze všech reprezentací. Značnou část z nynější padesátičlenné reprezentace tvoří členové Sokola Maxičky, který je největším oddílem tohoto druhu sportu v České republice.

"Jsem ráda, že v Sokole máme i neobvyklé, méně běžné sporty, jako jsou musherské disciplíny. Již při loňském mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě, na němž jsem byla přítomna, mne nadchly výkony dvou  i čtyřnohých závodníků, jejich obdivuhodná symbióza. Přeji vám na nadcházejícím mistrovství co nejvíce úspěchů a abyste se vrátili zdraví s co největším počtem medailí. Mám velký důvod vám fandit i proto, že mám ráda psy,“ řekla sportovcům starostka ČOS Hana Moučková.

Jinak v nabitém programu mistrovství, které se uskuteční od 12. do 15. října 2017, se o medaile poperou týmy z 19 zemí Evropy včetně pozvaných závodníků z USA.

Česká reprezentace, která je složena z 50 závodníků a 98 psů, vkládá své naděje mimo jiné do šestice reprezentantů, kteří také byli přítomni  setkání se starostkou ČOS a předsedou Odboru sportu.

Tvoří ji mladá maminka dvouměsíční dcerky Veroniky Martina Štěpánková, která na ME v Itálii bude závodit ve veteránské kategorii scooter 40+ (veteránky I) a pětice závodníků ze Sokola Maxičky – Michal Tobiášek (kategorie scooter 40+ – veteráni I), Michal Ženíšek (disciplíny scooter a bikejöring v kategorii 19–39 let), Ondřej Exler (v disciplíně bikejöring), Tomáš Jáša (v disciplíně canicross kategorie 19–39 let) a Matilda Ježková (v canicrossu, juniorská kategorie).

Mistrovství Evropy nabídne závody s individuálním i hromadným startem a také boj národních štafet.

Na otázku proč je psů více než sportovců je jednoduchá odpověď. Psi mohou startovat jen v jedné disciplíně na rozdíl od závodníků, kteří za ME zvládnou více disciplín.

Pejsky si sportovci hlídají, kontrolují jejich stravu, aby jim nějací škůdci  zamíchaní mezi diváky nedali sežrat nějaké zakázané prvky.

Pokud by vás zajímalo, jak si sportovci povedou a ME, tak po  celou dobu mistrovství budou na webu www.canicross.cz a facebooku Sokola Maxičky průběžné informace od závodníků a především se tam dozvíte jejich výsledky.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)