Setkání na ministerstvu školství s úspěšnými mladými českými olympioniky

[ title]
První březnový den ministryně školství, mládeže a jak sama řekla tak trochu i tělovýchovy  Kateřina Valachová  osobně pogratulovala české výpravě mladých sportovkyň a sportovců, kteří se vrátili z 2. zimních olympijských her mládeže. Na olympiádě, která byla slavnostně ukončena v neděli 21. února 2016 v norském Lillehammeru, získali čeští sportovci celkem pět medailí.

SportovniList.cz byly na místě děje...

„Jsme na vás hrdí, jak jste reprezentovali naši zemi. Jsem ráda, že má český sport ve vás velkou budoucnost,“ řekla ministryně Kateřina Valachová při setkání se sportovci a dodala, že dík patří nejenom trenérům, kteří byli setkání rovněž přítomni, ale také rodičům.


Společná fotografie ministryně školství, představitelů ČOV s mladými  olympioniky  a  jejich trenéry


"Jsem sama rodič a i když mám malé děti, vím, že to jsou právě rodiče, kteří  u svých děti ovlivňují jejich zájmy včetně zájmu o sport," pozdravila ještě ministryně několik maminek a otců nebo dokonce jednoho dědečka přítomných mladých sportovců.


Mezi mladé olympioniky přišla i držitelka sedmi zlatých olympijských medailí Věra Čáslavská, která sama už v šestnácti letech poprvé startovala na mezinárodním gymnastickém šampionátu. .

„Je mi velkou ctí, že tyto slavnostní chvíle můžu prožívat s vámi. Gratuluji vám, máte moji velkou úctu a za vaši reprezentaci vám všichni děkujeme. Zásluhou úspěchu mladých dívenek v tak tvrdém sportu,  jakým je hokej, je zde vás držitelů medailí mnohem více než bylo těch pět medailových míst, které Česko získalo, “ uvedla legenda československého sportu. 

Setkání na ministerstvu školství s úspěšnými mladými českými olympioniky
 

"Na prvních zimních olympijských hrách mládeže jsme získali dvě medaile, z druhé z norského Lillehammeru máme medailí již pět," poznamenal k medailové úrodě předseda Českého olympijského výboru  Jiří Kejval.

Za sportovce poděkovala ministryni, představitelům Českého olympijského výboru a rovněž rodičům brankářka českého reprezetačního hokejového  celku Kristýna Bláhová z Veselí nad Lužnicí.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)