Ragbistou roku 2017 je Jiří Pantůček a Ragbistkou roku 2017 je Kateřina Nováková

[ title]
Ragbisté v Praze v Tyršově domě v předvečer mezistátního utkání Česko - Švýcarsko vyhlásili  nejlepší ragbisty roku 2017 a další nejlepší v jednotlivých kategoriích.

Ragbistou roku 2017 se stal Jiří Pantůček ze Sparty Praha. V této anketě byli nominováni ještě  Vojtěch Havel, Aleš Stejskal, Pavel Šťastný a Jan Kučera.

Ragbistkou roku  2017 se stala Kateřina  Nováková hrající za  RK Petrovice. Spolu s ní nominované byly ještě  Martina Hlaváčová a  Anežka Sládková.

Nejlepším ragbistou sedmiček se stal Marek Šimák z Tatry Smíchov. Spolu s ním byli nominováni i Aron Albert Froněk a Václav Kratochvíl.


V kategorii reprezentant/reprezentantka roku 2017 získal nejvíce hlasů  Pavel Šťastný z Pragy Praha. Spolu s ním byli ještě nominováni  Vojtěch Havel a Aleš Stejskal.

Trenérem roku 2017 byl vyhlášen Petr Okleštěk ze Sparty Praha. Spolu s ním byli nominováni také Roman Šuster z Pragy a Filip Vacek z Tatry Smíchov.

Trenér/trenérka týmů žen se stal Stanislav Král z Tatry Smíchov. Nejvíce hlasů získal v konkurenci nominovaných koučů, kterými byli Zdeněk Albrecht  a  Petr Pořízek.

Ocenění převzali ještě vítězové dalších kategorií:
Trenér mládeže - Tomáš Kohout
Talent do 20 let za rok 2017 - Martin Cimprich
Talentka do 20 let - Anežka Sládková
Talent do 18 let - Adam Putna
Talent do 16 let - Adam Koblic 
Rozhodčí roku - Jaroslav  Bednařík
Osobnost extraligy - Pavel Šťastný
Akce roku je Česko - SA Supa Barbarian


(ps, SportovníListy.cz & Českéragby.cz, foto: Petr Skála)