Postavou je sice Lukáš Pech nejmenším útočníkem HC Sparty, ale zato nepřehlednutelným

[ title]
Třetí zářijový pátek začíná nový extraligový ročník. Jeden ze služebně nejstarších hokejistů Sparty Praha  je Lukáš Pech.

V minulé sezóně jste patřil k těm, kteří v prodloužení při hře tři na tři dal rozhodující gól? Diváci pak vyvolávali vaše jméno. Pamatujete si na to?

"To jo, ale také jsem byl na ledě, kdy jsme při hře tři na tři ten gól dostali."

Když skončily zápasy v uplynulé sezóně a odjížděl jste z ledu většinou jste mával k určitému místu nad střídačkami na tribuně?

"Jo, to jsou moje holky, které se na mne přišly podívat a fandí mi."

Jak hodnotíte přípravu, ve které jste si připsali sedm výher z deseti zápasů?

"My jsme do té přípravy šli s tím, že chceme vyhrát každý zápas, a tu vítěznou náladu si tak přenést i do extraligy. Všichni makali do posledního hráče a bylo to vidět."

V čem je to  lepší, když to srovnáte s přípravovou na ligu v roce 2017?

"To bych nerad hodnotil. Nechci se vracet k tomu, co bylo. Snažíme se dívat dopředu. Samozřejmě s novým kondičním trenérem přišly v tréninku nové prvky. Všichni hráči tady stáli na stejné startovní čáře a nikdo neměl jisté místo v první, druhé nebo třetí pětce. Každý hrál o místo, protože hrát tady ve Spartě je čest."

Jaké to je, hrát pod novým trenérem?


"Je to něco úplně jiného. Trenér má jasnou představu o tom, co chce hrát, a všechno nám vysvětluje hodně dopodrobna. Kde kdo má přesně stát, kam má jet, kde má napadat. Zastavoval tréninky, když někdo něco udělal špatně. To bylo perfektní, protože takhle jsme si to mnohem lépe zažili."

Pamatujete si Uweho Kruppa ještě jako hráče?


"Pamatuju si, jak jsem sledoval finále Stanley Cupu a vybavuju si jeho vítězný gól v prodloužení. Člověk vždycky víc sledoval útočníky než beky, ale on byl i jako obránce skutečně výjimečný. Abych se mohl dívat, hodil jsem se tehdy marod?  Ne, já nevím, určitě jsem šel do školy. Nebo to bylo možná o víkendu..."
(ps, HC Sparta Praha, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)