Podívejte se na obrázky z Kontinentálního poháru 2018 v Ostravě a na čtyři české atlety

Kontinentální pohár 2018 v Ostravě druhý zářijový víkend opanoval výběr Ameriky před obhájci titulu z Evropy.

Tým Ameriky posbíral během dvoudenního klání celkem 262 bodů a po právu tak získal jedinečnou trofej, která byla speciálně ke Kontinentálnímu poháru v Ostravě navržena. Obhájci titulu z Marakéše Evropané se tentokrát museli spokojit s druhým místem a ziskem 233 bodů. Třetí příčku obsadili reprezentanti Asie a Pacifiku (188 b.) a čtvrtá skončila Afrika (142 b.).

Do Kontinentálního poháru zasáhli čtyři čeští reprezentanti, kterými byli oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková, dále koulař Tomáš Staněk a běžkyně Simona Vrzalová.

SportovníListy.cz mají z této nejdůležitější atletické akce pořádané na území Česka obrázky ze zápolení českých atletů a atletek.

Oštěpař Jakub Vadlejch, svěřenec Jana Železného v prvním pokusu úmyslně přešlápl, druhým zaznamenal 79.67 a ve třetí sérii se zlepšil až na 84.76, což byl druhý nejdelší pokus ze všech startujících. Přesto obsadil páté místo, jelikož jeho parťák z týmu Evropy Thomas Röhler z Německa zvítězil, když v poslední finálové sérii dolétl jeho oštěp na 87.07 a porazil v přímém souboji o prvenství Chao-Tsun Chenga z Taiwanu (Asie a Pacifik), jehož nejdelší pokus měřil 83.28. Třetí příčku bral pro tým Ameriky Anderson Peters z Grenady (80.86).

O něco méně se dařilo naší další oštěpařské naději Nikole Ogrodníkové. Stříbrná žena z letošního ME hodila druhým pokusem 56.61 a ve třetí sérii bohužel už žádné centimetry nepřidala (55.33), což stačilo na sedmé místo. Z prvenství se radoval výběr Asie a Pacifiku zásluhou Číňanky Huihui Lyu (nejdelší pokus 63.88), která si ve finálovém hodu poradila s evropskou šampionkou Christin Hussongovou (nejdelší pokus 62.96). Třetí příčku vyházela pro tým Ameriky Kara Wingerová ze Spojených států nejdelší pokus 60.38).

Simona Vrzalová v takticky vedeném závodě na 1500 metrů žen  se odhodlala při náběhu do závěrečného okruhu k odvážnému nástupu a šla do vedení. V závěrečných metrech jí ovšem došly síly a doběhla šestá v čase 4:19.46. Nejrychlejší finiš měla Keňanka Winny Chebetová (Afrika) a brala tak pro svůj tým plný počet bodů za čas 4:16.01. Druhá skončila Shelby Houlihanová ze Spojených států (Amerika) za 4:16.36 a třetí skončila Maročanka Rababe Arafiová (Afrika) za 4:17.19.

Koulař Tomáš Staněk. Ten zahájil hodem na 20.33, v druhé sérii se zlepšil na 21.22 a v třetím pokusu bohužel vypadl z kruhu. V celkovém hodnocení mu tak patřila šestá příčka. Zvítězil Brazilec Darlan Romani (Amerika). Jeho koule dopadla nejdále na 21.89. Druhé místo bral Novozélanďan Tom Walsh (Asie a Pacifik) za 21.43. Body za třetí místo bral Polák Michal Haratyk (Evropa) za 21.36. Druhý nejhodnotnější vrh soutěže předvedl Ryan Crouser ze Spojených států (Amerika), jenž zapsal 21.63.

(ps, ČAS, SportovníListy.cz, foto: Ivana Roháčková, ASC Dukla Praha)