Podívejte se, jak ve finále CEE Cup porazili Brazilci Palmeiras turecký Besiktas 4:0

Finále osmého ročníku prestižního mládežnického turnaje fotbalistů do 19 let CEE Cupu obstaraly poslední červencový den v Praze ve vršovickém Ďolíčku týmy Palmeiras a Besiktase Istanbul. Oba týmy se představily na turnaji poprvé a hned při své premiérové účasti se dostaly až do finále.

Finále před kamerami ČT začalo ve vysokém tempu, ale diváci se dočkali prvního gólu  až do 40. minuty, když míč  na levé straně převzal Wesley, ladným krokem obešel obránce Besiktase a z kroku poslal nechytatelnou střelou míč do šibenice branky bezmocného Özkana – 1:0 pro Palmeiras.

Druhý úder přidali Palmeiras o tři minuty později, když kapitán Brazilců Anibal Vega dostal milimetrový pas na levé straně hřiště a přeloboval vyběhnuvšího brankáře Besiktase, který se za jeho bochánkem jen ohlédl – 2:0 pro Brazilce.

Vyloženě otřesení Turci se v těchto pasážích vůbec nedostávali do hry. Brazilci tak do poločasu přidali ještě třetí úder. Opět po levé straně unikl Wesley, místo střely však před brankou hledal někoho ze svých lépe spoluhráčů. Míč se po neúspěšném pokusu ho odvrátit dostal k Nogueirovi, který zblízka stanovil poločasový výsledek 3:0 pro brazilský tým.

Do druhé půle tak týmy nastupovaly za víceméně rozhodnutého stavu a hra na hřišti tomu odpovídala. Turci však místo snížení dostali  čtvrtý gól. Brazilec Anibal Vega v 73. minutě našel volného Caio Cezara, který zblízka upravil skóre na 4:0 pro Palmeiras.

Po závěrečném hvizdu tak na světelné tabuli v Ďolíčku svítilo skóre 4:0 a Palmeiras si domů odvážejí při své premiérové účasti, po dominantním výkonu ve finále pohár pro vítěze osmého ročníku CEE Cupu.

(ps, CEE Cup, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)