Podívejte se, jak se v Praze při semifinále bojovalo o finále ME basketbalistek

Ve finále jsou Francouzsky a Španělky. Rozhodla o tom semifinálová utkání odehraná v O2 aréně v Praze.

Španělsky Belgičankám nedaly vůbec šanci a tak po první čtvrtině  to bylo 20-10. Belgie  pak už jen náskok zvyšovala a poslední tři minuty hrála už jen lavička včetně těch hráček, které předtím vůbec nenastoupily. Nejlepší hráčkou Španělek byla jako obvykle Alba Torrens č. 7, ale dobře hrály všechny i Marta Xargay č. 10 známá z USK Praha.

Jiný vývoj mělo  utkání Řecko - Francie 55-77, které bylo dlouho vyrovnaným střetnutím, při kterém  rozhodly Francouzsky až v poslední čtvrti.  Podařilo se jim ubránit klíčovou hráčku Řekyni  Maltsi č. 9 a jejich  vysoké hráčky sbíraly body i fauly na sebe.