Po fotbalistech i ragbisté utržili rekordní porážku v tomto století Portugalsko - Česko 93:0

Čeští ragbisté ve svém posledním vystoupení ve druhé divizi ME podlehli v Lisabonu Portugalsku rekordní prohrou  v tomto století  93:0. Soupeř, který v minulosti dokonce  v roce 2007 startoval na MS, po vysoké výhře bezpečně vede druhodivizní tabulku a s největší pravděpodobností i celou divizi vyhraje.

Nutno přiznat, že od českých ragbistů se sice v Portugalsku žádný zázrak neočekával, ale vysoká porážka s nulou ve výsledku a 15 položených pětek v českém brankovišti bylo pro české ragbyové fanoušky přeci jenom příliš. Před týdnem totiž Česko prohrálo s druhým týmem skupiny s Nizozemskem až v poslední minutě utkání a za prohru malým rozdílem získalo také jediný bod do pro Česko již uzavřené tabulky.

V Lisabonu zápas probíhal jednoznačně pro domácí borce už od první minuty. Jedinou šanci bodovat měli Češi těsně před koncem poločasu, kdy na chvíli okupovali portugalskou polovinu hřiště. Jenže při svém autu vhazovaném metr od portugalského brankoviště přišli o míč a místo, aby sami bodovali, utekl jim portugalský útočník přes celé hřiště a položil v tu chvíli již devátou pětku. Ve druhém poločase soupeř prostřídal a Portugalci naštěstí zatížili skóre českého týmu již jen šesti pětkami. Skóre se zastavilo sedm bodů před stovkou a rozdíl skóre je jen o tři body méně než stále i po tomto utkání v kronice českého ragby zaznamenaná nejvyšší porážka od Itálie 104:8.

Portugalci do té doby ve třech předchozích zápasech tohoto ročníku položili 17 pětek a s těmi 15 položenými Česku jich mají na kontě 32, a to ještě  Portugalce čeká zápas v Litvě.
Česko v pěti odehraných utkáních položilo jen 9 pětek, nejvíce tři Nizozemsku, ale dostalo jich 29, nejvíce od Portugalců 15.
Česko tak po dvouletém účinkování druhou divizi opouští. Podle znalců byla pro sestup z divize klíčová porážka od Litvy 10:30 a také neúspěch ve Zlíně s Polskem 22:41.

Lisabon  (23. března 2019):  Portugalsko - Česko   93:0 (57:0) * Pětky 15:0
Body:  Marta 22, Vidinka 20,  Branco po 15, Manteiro 10, Filipe 6,  Belo, Ribeiro, Moreira a Torgal po 5Rozhodoval: Tual Trainimi (Francie) * žluté karty : Andrade - Froněk a Benda (10 minutové vyloučení)

6.  Česko                        5  0   0   5   59:205        1

(ps, SportovníListy.cz & Českéragby.cz, foto: Petr Skála)

Petice za propuštění Iva Kaderky

17.3.2024 09:00:00

V zákulisí amerického Indiana Wells, kde právě probíhá pátý největší tenisový turnaj roku, se odehrává drama, které výrazně zasahuje do výkonů českých tenistek. Zatímco čeští tenisté na turnaji n...