Olympijským sprintem Veroniky Vítkové z říše snů začala pro ni doba bronzová

[ title]
Bronz! Veronika Vítková vybojovala ve sprintu na 7,5 km, který byl úvodní biatlonovou disciplínou XXIII. zimních olympijských her, nádherné třetí místo. Rodačka z Jilemnice tak dosáhla na svoji první velkou individuální medaili!

"Ano, zní to krásně a slzy mám na krajíčku. O takovém okamžiku jsem vždy snila," řekla  v rozhovoru pro Českou televizi. Devětadvacetiletá reprezentantka, ale nebyla jedinou Češkou, které se závody vydařil. Podle svazového webu juniorka Markéta Davidová obsadila senzační 15. místo a Jessica Jislová se  těšila z 23. pozice. Obě mladé závodnice prožily svůj olympijský debut. Ze 43. místa postoupila do stíhacího závodu Eva Puskarčíková. Jinak svoji první zlatou olympijskou medaili vybojovala Laura Dahlmaierová z Německa, druhá, jen o 1,6 sekundy před Veronikou, doběhla Marte Olsbuová z Norska.   Veronika Vítková, první z českého olympijského týmu na ZOH 2018 na stupních vítězů


Veronika Vítková na trati
Už mám medaili, sláva ...
Tyhle dvě byly holt rychlejší

Před startem sprintu už byla držitelkou čtyř velkých cenných kovů. Je mistryní světa ze smíšených štafet (2015), patří jí olympijské stříbro ze stejné disciplíny (2014), má světový bronz z MS 2013, pochopitelně také z mixu, a navíc na ni čeká další olympijský bronz ze štafet žen (2014)… A druhou únorovou sobotu  vybojovala i svoji první velkou individuální medaili!

"Jsem opravdu moc šťastná. A přála bych si, aby můj úspěch nakopl i další z našeho týmu, a mohli jsme se tady na olympiádě ještě všichni radovat," přiznala první držitelka medaile pro Česko Veronika Vítková.   

 (ps, biatlon.cz, SportovníListy.cz, foto: facebook Ivany Roháčkové, Dukla Praha)
Nešťastné slávistické omyly

Nešťastné slávistické omyly

19.8.2018 09:00:00

Slavie Praha a Liga mistrů, toto spojení přestalo platit po úterním zápase s ukrajinským velkoklubem Dynamem Kyjev. Že tomu tak nemuselo být, je nasnadě. Co se sportovní stránky týče, asi nikdo...