MS ve stopách hovawartů ovládly česká kynoložka Kateřina Houšková a její fena Drákulka

Česká kynologie oslavila další úspěch na mezinárodním poli.  První listopadový víkend se na polích nedaleko francouzského města Bucy-le-Long, v oblasti Champagne, konalo Mistrovství světa ve stopách Mezinárodní federace hovawartů 2019. Na mistrovství se kvalifikovalo celkem dvanáct týmů ze sedmi evropských zemí, aby změřily síly v této královské kynologické disciplíně v nejvyšší kategorii IGP-FH.

Kromě českých závodníků byly k vidění výkony týmů z Rakouska, Finska, Francie, Německa, Maďarska a Slovenska. Hodnocení účastníků na stopách se ujali rozhodčí Vincent Solar z Francie a José Buggenhout z Belgie.

Českou republiku reprezentovali zkušení závodníci Miroslav Pospíšil s Blackie Amijon Star a svou premiéru si na mistrovství světa dozajista užily Kateřina Houšková s Drákulkou Katčina smečka, které nakonec vybojovaly kov nejcennější!

Titul mistra světa tedy po dlouhé době opět patří Česku. Osmiletá fena Drákulka Katčina smečka se svou trenérkou, majitelkou a chovatelkou Kateřinou Houškovou tak mohou slavit tento úspěch a užívat si skvělý pocit z vydařeného výkonu. V sobotu 2. listopadu 2019 na stopách získaly 91 bodů,  výkon následný den vylepšily na 98 bodů, takže z toho v součtu bylo 189 bodů a první místo. V letošním roce se této dvojici podařilo získat nejen titul na domácím mistrovství ve Volenici v říjnu 2019, ale i ten cennější na světovém šampionátu první listopadový víkend. Těsně za nimi skončil ve Francii německý tým Sabine Kessler a Escada vom Hohenloher Land se 188 body (90 a 98 b.).

Třetí místo obsadila domácí francouzská reprezentantka Brigitte Pauget a Aleka von den Füchsen za zisk 178 bodů (92 a 86 b.).Kompletní výsledkovou listinu naleznete na tomto odkazu zde ...

Poznámka ...Omlouváme se, ale SportovníListy.cz bohužel nezískaly k tomuto článku aktuální kvalitní a do redakčního systému zařaditelné  obrázky na MS  úspěšných českých kynologů, které si však můžete přesto prohlédnout zde ...
(Hovawart klub ČR,Sdružení sportovních svazů, SportovniListy.cz, foto: Club Français du Hovawart)