Ministryně obrany Karla Šlechtová ocenila úspěšné olympioniky a šampiony z Dukly

[ title]
I když ještě úplně nekončila zimní závodní sezona roku 2018, ale zase všechny světové soutěže už proběhly, mohla klidně, jako je už na ministerstvu obrany tradicí, přijmout skvělou společnost  sportovců Dukly ministryně obrany Karla Šlechtová. Ta úspěšné sportovce a jejich trenéry ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu a další medailisty ze světových soutěží ocenila děkovnými listy.

"Chtěla bych všem poděkovat za vaše výkony a za reprezentaci naší země. Všem vám gratuluji. Jste pro mě férovými hráči a jsem pyšná na takové sportovce, kteří jsou vzorem pro pracovníky ministerstva obrany a všechny vojáky,“ těmito slovy ocenila výborné výkony českých reprezentantů ministryně obrany Karla Šlechtová.

Za sportovce pak poděkovala olympijská vítězka v lyžařském super-G a ve snowboardovém paralelním obřím slalomu Ester Ledecká.

"Vážíme si podmínek, jaké nám armáda při sportovní přípravě poskytuje. Díky nim si můžeme plnit sportovní sny,“ konstatovala Ester Ledecká.

Děkovné listy

Pro děkovné listy si došli olympijské medailistky i mistři světa. Ester Ledecká, která se zapsala do olympijské historie tím, že vyhrála dvě zlaté medaile na jedné zimní olympiádě ve dvou různých sportech, když nejprve ovládla superobří slalom v alpském lyžování a o týden později paralelní obří slalom na snowboardu. K tomu ještě připojila velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru v paralelních disciplínách a malý křišťálový glóbus v paralelním obřím slalomu.


Eva Samková, po zlaté medaili ze Soči, vybojovala ve snowboardcrossu olympijský bronz.

Dále Martin Jakš, jemuž  patřilo sedmé místo za běh na lyžích – sprint dvojic a osmé místo za klasický běh na lyžích na padesát kilometrů. Ondřej Pažout se stal juniorským mistrem světa v severské kombinaci, Jan Vytrval na stejné soutěži získal bronzovou medaili a oba na hrách v Koreji pomohli družstvu českých sdruženářů k sedmému místu.

Pod střechou hal se Dukle rovněž dařilo. Praporčík Pavel Maslák potřetí v řadě získal první místo v běhu na čtyři sta metrů na halovém mistrovství světa v atletice a k němu ještě připojil páté místo ve štafetě čtyřikrát čtyři sta metrů, spolu s Patrikem Šormem.

Vytvořil rekord

Na stejném mistrovství vybojoval ve vrhu koulí Tomáš Staněk, který ještě před šampionátem posunul nový český halový rekord na 22 metrů a 17 centimetrů, i přes potíže se zády bronzovou medaili. Jakub Podrazil získal nádherné první místo na mistrovství světa ve veslování na trenažeru a vynikající výkon podala také nadrotmistryně Jarmila Machačová, když dosáhla na třetí místo v dráhové cyklistice, disciplíně bodovacího závodu ve Světovém poháru celkově, a na páté místo ve scratchi na mistrovství světa.

Stejného ocenění se dostalo i úspěšným trenérům Tomáši Bankovi, Petru Kouřilovi, Marku Jelínkovi, Daliboru Kupkovi, Milanu Dolečkovi, Viktoru Zapletalovi a Milanu Kadlecovi.

Zimní sezona letošního roku patří v zisku medailí k nejúspěšnějším. Dvě zlaté a bronzovou medaili ze zimních olympijských her přivezli sportovci v 70 leté historii poprvé. Díky tomu se celkový počet medailí z olympijských her získaných sportovci, kteří v té době byli v Dukle, zvýšil na 99 (32 zlatých, 33 stříbrných a 34 bronzových medailí).

(ps, mocr.army.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)