Měsíc věží a rozhledem začal v Českých Budějovicích a jak jinak než pod Radniční věží

[ title]
Projekt připravený k prodloužení turistické sezony a na rozvoj domácího cestovního ruchu byl zahájen v "Královském městě na Vltavě"  v Českých Budějovicích ve středu 28. září  2016 přesně v 10.00 hodin za účasti Přemysla Otakara II., zástupců Senátu a Poslanecké sněmovny ČR, dalších hostů a turistů. 

Proběhlo to v plné parádě. Statutární město České Budějovice umožnilo například návštěvu Radniční věže po celý den zdarma a to nebylo všechno. Za vstřícnost pořadatelé akce děkují i těm, co umožnili bezplatnou prohlídku nově opravené Vodárenské věže.

K pátému ročníku Dne a Měsíce věží a rozhleden je vydáno 37 sběratelských 4pohlednic, mapy Věží a rozhleden. K dispozici byly i  výroční turistické vizitky a známky, vlaječky ČR pro společnou propagaci ČR z věží a rozhleden, která proběhne o měsíc později  28.října 2016, kdy ve 14 hodin po dobu 4 minut vlajky zavlají  z desítek věží a rozhleden  do čtyř  světových stran.


Do projektu se nově organizačně zapojuj i  Klub českých turistů, dále Asociace turistických informační center ČR a další spolky a jednotlivci. Na prezentaci několik dnů před slavnostně odstartovaným Měsícem věží a rozhleden byly na místě děje i SportovniListy.cz.

Jinak unikátní mapa věží a rozhleden z produkce  Kartografie Praha znázorňuje 507 objektů,  z nichž je přes 130 míst zapojeno do projektu svým sběratelským 4pohledem.

(ps, SportovniListy,cz, foto: Lenka Goetzová)
Nešťastné slávistické omyly

Nešťastné slávistické omyly

19.8.2018 09:00:00

Slavie Praha a Liga mistrů, toto spojení přestalo platit po úterním zápase s ukrajinským velkoklubem Dynamem Kyjev. Že tomu tak nemuselo být, je nasnadě. Co se sportovní stránky týče, asi nikdo...