Marka Suchého k návratu k fotbalu motivovaly i kvalifikační zápas v Anglii a příprava s Brazílií

[ title]
Obránce českého reprezentačního týmu Marek Suchý uvítal, že se po zranění Achillovy šlachy dokázal včas dostat do formy. Proto mohl být povolán do reprezentace k zápasům proti Anglii a Brazílii. Třicetiletý fotbalista přiznal novinářům, že zahrát si proti slavným soupeřům ho při rekonvalescenci hnalo dopředu.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Pokud to nevíte, tak Marek Suchý si na podzim 2018 natrhl achilovku, aby pak po operaci vynechal celý podzim a nyní se vrátil po pěti měsících k fotbalu.


  "Měl jsem plán týden po týdnu a všechno šlo výborně," řekl první den na  srazu reprezentace v Praze Suchý novinářům. "Na soustředění jsem stihl dva poločasy a od třetího jarního kola už hraju pravidelně," dodal.

Suchý tak prodělal nedávno  první vážné zranění v kariéře.

  "Pro mě to bylo něco nového, protože jsem byl zvyklý hrát celý podzim, poháry... Ale jsem pozitivní člověk, navíc když má člověk rodinu a děti, tak to zvládne líp, než kdybych třeba byl jen s přítelkyní, nebo sám," řekl novinářům.

V průběhu léčby mohl alespoň mimo jiné sledovat, jak se jeho syn učí chodit.

  "Ani jsem mu to nemohl ukázat.  A takových úsměvných momentů bylo víc. Už třeba začal mluvit a říkal: Táta, gól, auíí. A když jsem mu pak říkal: Táta jde dělat gól a on na to: Auíí? A já: Ne, auíí už ne," zavzpomínal na své rozhovory se synkem.

Bývalý hráč Slavie Marek Suchý prozradil, že k návratu k fotbalu ho motivovaly i kvalifikační zápas v Anglii a příprava s Brazílií.


  "Když jsem ještě neměl jistotu, že noha bude držet, tak jsem i tohle měl jako cíl. Hnalo mě to dopředu. Co jezdím na repre, tak proti takovému soupeři jsme ještě nehráli. Bude to zážitek i lákadlo pro fanoušky," uvedl Suchý.
(ps,  FAČR, SportovníListy,cz, foto: Petr Skála)