Magazín THE HOCKEY NEWS k novým reprezentačním hokejovým dresům

[ title]
První soutěží, na které se reprezentace představila v nových dresech, byl Hlinka Gretzky Cup, turnaj osmnáctiletých hokejistů, který se hrál v srpnu 2018 v Edmontonu a Red Deeru. Novou podobu dresů při něm zaznamenal i prestižní hokejový magazín The Hockey News, jehož tištěné a internetové vydání sledují více než dva milióny čtenářů na celém světě.

Jak říkám...
"Od rozdělení Československa v roce 1993 používal tým České republiky na dresech nový státní znak,“ napsal v rubrice Jersey Hound.

"Jak však šel čas, staly se dresy právně problematickými. A protože obsahovaly státní symbol, bylo složité bojovat s padělky. Nyní mají Češi nového lva, který se mi líbí. Design je atraktivní a obsahuje řadu skrytých významů: například oko lva má tvar ostrova Štvanice, na kterém vznikla první umělá ledová plocha a Češi na něm získali první titul mistrů světa."

Nové dresy zaujaly také Tima Shiptona, senior viceprezidenta společnosti Oilers Entertainment Group, která je majitelem klubu Edmonton Oilers. „Dresy vypadají úžasně,“ uvedl. „Je to dobrá rovnováha mezi moderním vzhledem a silnými klasickými kořeny českého hokeje.“


(zz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)