Klokanům se podařilo vyrovnat a nakonec i vyhrát nad Táborskem v duelu střelců cizinců

Fotbalisté Bohemians zahájili druhou lednovou sobotu sezónu zápasem v Tipsport zimní lize ve skupině A proti Táborsku. Klokani  prohrávali, 0:1, ale ještě do pauzy otočili stav. Nejprve srovnal z úhlu Kolumbijec Mosquera a ve čtyřiatřicáté minutě po kombinační akci rozhodl o výhře Pražanů  další jihoamerický hráč Uruguayec Acosta.

"Máme za sebou deset tréninků za pět prvních pět dní přípravy, ale utkání splnilo účel. Takže spokojenost až na to, že jsme v druhém poločase nedali gól ze čtyř až pěti akcí, kdy jsme šli sami na bránu," řekl novinářům trenér Bohemians Roman Pivarník, kterého potěšili i noví hráči. Za Pražany nastoupili Slovák Peter Čögley, Michal Švec, Václav Prošek a Fin se slovenskými kořeny Tomas Hradecký.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Bohemians navíc přišlo do dějiště turnaje na hřiště Vyšehradu s umělou trávou  povzbudit několik stovek fanoušků. "To je fantazie. Někdy taková kulisa není pomalu ani na lize," všiml si Roman Pivarník.

Tipsport zimní liga ve fotbale skupina A
Praha 9. ledna 2016

Bohemians Praha 1905 – FC MAS Táborsko 2:1 (2:1)
Branky: 21. Mosquera, 34. Acosta – 11. Džafič * Karty: 5. Pilík (Táborsko) * Rozhodčí: Petřík – Zelený, Cichra.
Bohemians Praha 1905: 1.poločas : Dočekal – Prošek, Krch, Gajić, Švec – Hrádecký – Acosta, Blecha, Jirásek, Mosquera – Mikuš. 2.poločas : Fryšták – Čögley, Šmíd, Gajić, Hašek – Jindřišek – Prošek, Čížek, Lulić, Bartek – Akulinin
FC MAS Táborsko: 1.poločas: Toma – Dordič, Pilík, Nešický, Džafič, Ciferský, Presl, Mráz, Hanzlík, Javorek, Silný. 2.poločas : Toma – Halaška, Hájek, Kočí, Šiml, Ciku, Navrítil, Běloušek, Bojčuk, Rabiňák, Mrzena.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)