Judistovi Ivanovi Petrovi jen těsně unikla medaile z univerziády

[ title]
Český judista Ivan Petr, který na univerziádě v Taipeii nastoupil do soutěže ve váhové kategorii do 81 kg, byl jen malý kousek od zisku prvního cenného kovu pro českou výpravu na Tchajwanu. Český reprezentant hladce prošel až do 3. kola soutěže, kde na něj čekal soupeř z Íránu.

Díky předvedenému aktivnímu výkonu zvládl Ivan Petr i tento zápas a postoupil do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále vyzval domácího reprezentanta a stejně jako v předešlých zápasech i ve čtvrtfinále soupeře přepral a čekal ho boj o medaile. V semifinále ale narazil na jednoho z největších favoritů soutěže z Ruska, na kterého už mu síly nestačily. V souboji o bronzovou medaili se Ivan Petr postavil soupeři z Německa. Zápas o třetí místo ale prohrál, a to dokonce za pouhou 1 minutu a 34 sekund. Celkově se pak český judista umístil na 5. příčce.

"Páté místo je krásné, ale spokojený bych byl s medailí. Tohle pro mě není dost," uvedl Ivan Petr, který se již nyní chystá na MS, jež se uskuteční v Maďarsku od 28. srpna do 3. září, v rozhovoru pro ČT sport. Do Maďarska pojede s cílem vylepšit své umístění z univerziády.

Bratr Ivana Jiří Petr nastoupil ve váhové kategorii do 90 kg. Ovšem nedařilo se mu tak jako jeho „lehčímu“ bratrovi. Na úvod prohrál zápas s Japoncem, ve 2. kole zdolal soupeře ze Švýcarska a poté nastoupil do oprav. Zde nestačil na protivníka z Ázerbajdžánu a celkově obsadil velmi slušné 9. místo.

Skvělé 7. místo v časovce na 300 m obsadil český závodník na kolečkových bruslích Štěpán Šváb. Do finále se probojoval ze 7. místa v rozjížďkách a stal se tak nejlepším Evropanem. Ve finálové jízdě své umístění zopakoval, stejně jako pozici nejlepšího evropského závodníka. Druhý český reprezentant Matěj Pravda obsadil v časovce poslední 18. místo.

Opět se dařilo i českým reprezentantům v kolektivních sportech. Ke svému druhému zápasu na turnaji nastoupili basketbalisté, kteří ovšem podlehli Argentině vysoko 49:87. První zápas mají za sebou i basketbalistky, které naopak porazily Polky v poměru 57:52.


Vítězně do turnaje vstoupily také volejbalistky, které přehrály Kolumbijky 3:1 na sety. Stejným poměrem, tedy 3:1, zvládli už svůj druhý duel také volejbalisté, kteří porazili soupeře z Rumunska.

Kompletní výsledkový servis z XXIX. Letní světové univerziády naleznete na www.2017.taipei

SportovníListy.cz napsaly:


Plavkyně Barbora Závodová obsadila na dlouhé polohovce na univerziádě šesté místo
(dm, SportovníListy.cz, foto: Facebook Ivana Petra)