Jen poloviční úspěch oštěpařů, ale i tak ze čtyř, pokračují ve finále dva Vadlejch a Frydrych

[ title]
Z kvarteta oštěpařů Jana Železného si v letošní sezoně nejlépe počíná Jakub Vadlejch. Jeho výkony jsou velmi stabilní, což nakonec na Diamantové lize v Paříži dokázal letos, kde se mu podařilo vyrovnat osobní maximum 88,02 metru. I proto šestadvacetiletý oštěpař patří do užšího okruhu favoritů na medaili.

Soustředění Jakuba Vadlejcha
Rozeběh Jakuba Vadlejcha
Těsné před hodem Jakuba Vadlejcha

Jakub Vadlejch to vše v Londýně potvrdil hned prvním pokusem, kdy jeho oštěp dopadl do vzdálenosti  83,87 metru a za to měl přímý postup.

Obdivuhodně do kvalifikace nastoupil Petr Frydrych. Ten prvním pokusem vylepšil své letošní maximum na 86,22 metru a zajistil si jistý postup do finále a zároveň po dlouhých sedmi letech překonal hranici 85 metrů.Premiéru na světovém šampionátu zažil další z kvarteta Čechů Jaroslav Jílek, jehož dva kvalifikační pokusy nedosáhly ani hranici 75 metrů. Třetí pokus český oštěpař už poslal do vzdálenosti 80,97 metru. Ani to ale nováčkovi na MS na postup do finále nestačilo.

Ještě hůře si vedl dodatečný držitel bronzové medaile z LOH v Londýně Vítězslav Veselý, který pouze jedním ze tří hodů překonal hranici 75 metrů, což bylo hluboko za postupovou hranicí 83 metrů.

Londýn 10. srpna 2017
LONDÝN - Mistrovství světa v atletice

Kvalifikace muži oštěp: 1. Vetter (Německo) 91,20, 2. Frydrych 86,22, ...8. Vadlejch 83,87 - oba postoupili, 16. Jílek 80,97, 26. Veselý (všichni ČR) 75,50 - oba nepostoupili.SportovníListy.cz napsaly:

Trenér Báry Špotákové Rudolf Černý získal jako první český trenér rovněž zlatou medaili

Podívejte se, jak Bára Špotáková vybojovala na MS v Londýně zlatou medaili a jak ji slavila

V Londýně na MS v atletice zažila česká výprava zlatý den. Báře Špotákové to vyšlo


(ps, SportovniListy,cz, foto: Ivana Roháčková, Dukla Praha)

Fotbalová liga se přerušuje

Fotbalová liga se přerušuje

22.7.2018 09:00:00

Nečekané prázdniny dostávají fanoušci nejpopulárnější kolektivní hry. Sotva se roztočila kola nového ročníku Fortuna ligy, přišel zcela nečekaný problém. Skupina předních českých lékařů, včetně ...