Hokejisté Sparty v lázeňském tempu porazili borce z Karlových Varů 3:1

Hokejisté Sparty Praha hostili Karlovy Vary a zapsali si devětadvacátou domácí výhru nad Karlovarskými ve vzájemných soubojích, když v historii jen jedenáctkrát prohráli.

V duelu v pražské O2 aréně se třetí říjnové úterý dlouho hrálo bez branek a až v 15. minutě se prosadil Petr Kumstát, který otevřel skóre. Pak hosté hráli přesilovku, ale využili ji až na jejím konci. Sekunda zbývala z jejich přesilové hry, když se trefil Pat Mullane, a to bylo jen pětatřicet sekund před přestávkou.

Brankář Karlových Varů Závorka se snažil a hodně sparťanských střel vychytal, jenže to neplatilo při nahozeném puku, který si sám srazil bruslí za brankovou čáru. Gól byl připsán Pechovi, který nahrával, ale stal se tak k překvapení všech diváků i spoluhráčů úspěšným střelcem.

Sparťané si před svými fanoušky a zástupci dvaadvaceti pražských středních škol, kteří mezi sebou soutěžili o nejpoutavější formu fandění, chtěli vítězství pojistit. Podařilo se jim to až v šesté minutě třetí části, kdy se trefil do branky hostujících borců Dominik Uher. Sparta se dostala do vedení 3:1 a to si udržela až do konce utkání.

Hokejová extraliga dohrávka 12. kola
Praha 18. října 2016

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Kumstát (Pech), 32. Pech (Barinka), 46. Uher (Kudrna) - 20. Mullane (T. Rachůnek) *  Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Bláha, Špůr *  Vyloučení: 3:5 * Využití: 0:1 * Diváci: 6416.
Sparta Praha: Novotný - Čajkovský, Nedomlel, Kalina, J. Mikuš, Eminger, Gernát, Barinka - Ihnacak, P. Vrána, Ružička - Forman, J. Hlinka, Klimek - M. Procházka, Pech, Kumstát - Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - V. Tomeček, Skuhravý, T. Rachůnek - Mikulík, Tuominen, Mullane - Gorčík, Stloukal, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.