Hokejisté Sparty před rekordní návštěvou 15 578 diváků prohráli až po nájezdech 4:5 s Plzní

[ title]
Hokejisté Škody Plzně porazili ve 42. kole Spartu Praha 5:4, ale až po samostatných nájezdech. Při utkání  po většinu času Plzeň vedla. Ve 32. minutě už Indiáni z Plzně vedli dokonce  4:1. Domácí Sparta však  využila tři přesilové hry a dotáhla utkání nejdříve do prodloužení a nakonec do samostatných nájezdů. V něm pak jako jediný překonal soupeřova brankáře   slovenský obránce hrající za Škodu Plzeň Peter Čerešňák, na jehož gól už Pražané nedokázali svým následným nájezdem reágovat a vyrovnat.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Zápas provázely osobní souboje
Sparťané svého brankáře Sedláčka hájili až na led sami padali
Rekordní návštěva, tady je to bílé na barevné kostce nad ledem

Zápas Sparta Praha - Škoda Plzeň 4:5 sledovala rekordní  návštěva v sezoně přesně 15 578 diváků,  mezi nimiž byli i vojáci, zdravotníci, policisté a hasiči, neboť tímto utkáním vzdávali sparťané právě  hold zachranářům.

Praha  2.února 2019

Tipsport ELH     ... dvaačtyřicáté  kolo

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Piskáček (Smejkal), 35. Rousek (Košťálek, Blain), 37. Rousek (Blain, Kevin Klíma), 46. Kalina (Roberts Bukarts) - 12. Kodýtek (Eberle, P. Straka), 22. Kracík (Gulaš, Vráblík), 29. Pour (Gulaš, Vráblík), 32. Kantner, rozhodující sam. nájezd Čerešňák. Rozhodčí: Pražák, Pešina - Zíka, Lhotský. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:2. Diváci: 15.578.
Sparta Praha: J. Sedláček - Delisle, Piskáček, Blain, Kalina, Košťálek, Tomáš Dvořák, De la Rose - A. Kudrna, Klimek, Buchtele - Roberts Bukarts, Pech, Forman - Rousek, Smejkal, Kevin Klíma - Kumstát, Černoch, M. Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Škoda Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Allen, Moravčík, Vráblík, Kvasnička, L. Kaňák - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Kracík, Kantner - Indrák, Preisinger. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)