Hokejisté Sparty před rekordní návštěvou 15 578 diváků prohráli až po nájezdech 4:5 s Plzní

Hokejisté Škody Plzně porazili ve 42. kole Spartu Praha 5:4, ale až po samostatných nájezdech. Při utkání  po většinu času Plzeň vedla. Ve 32. minutě už Indiáni z Plzně vedli dokonce  4:1. Domácí Sparta však  využila tři přesilové hry a dotáhla utkání nejdříve do prodloužení a nakonec do samostatných nájezdů. V něm pak jako jediný překonal soupeřova brankáře   slovenský obránce hrající za Škodu Plzeň Peter Čerešňák, na jehož gól už Pražané nedokázali svým následným nájezdem reágovat a vyrovnat.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Zápas Sparta Praha - Škoda Plzeň 4:5 sledovala rekordní  návštěva v sezoně přesně 15 578 diváků,  mezi nimiž byli i vojáci, zdravotníci, policisté a hasiči, neboť tímto utkáním vzdávali sparťané právě  hold zachranářům.

Praha  2.února 2019

Tipsport ELH     ... dvaačtyřicáté  kolo

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Piskáček (Smejkal), 35. Rousek (Košťálek, Blain), 37. Rousek (Blain, Kevin Klíma), 46. Kalina (Roberts Bukarts) - 12. Kodýtek (Eberle, P. Straka), 22. Kracík (Gulaš, Vráblík), 29. Pour (Gulaš, Vráblík), 32. Kantner, rozhodující sam. nájezd Čerešňák. Rozhodčí: Pražák, Pešina - Zíka, Lhotský. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:2. Diváci: 15.578.
Sparta Praha: J. Sedláček - Delisle, Piskáček, Blain, Kalina, Košťálek, Tomáš Dvořák, De la Rose - A. Kudrna, Klimek, Buchtele - Roberts Bukarts, Pech, Forman - Rousek, Smejkal, Kevin Klíma - Kumstát, Černoch, M. Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Škoda Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Allen, Moravčík, Vráblík, Kvasnička, L. Kaňák - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Kracík, Kantner - Indrák, Preisinger. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)