Házenkářky Slavie podlehly v interlize Veselí nad Moravou o jediný gól 22:23

Házenkářky Slavie Praha prohrály v pětadvacátém kole interligy doma s celkem SHK Veselí nad Moravou těsně 22:23. Do posledního domácího utkání základní části ročníku společné česko-slovenské soutěže nastoupil tým trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky bez pěti opor běžné základní sestavy. Kouče Řezáč ocenil, že se jeho družstvo dokázalo tzv. vrátit do utkání, přestože už ve čtyřiačtyřicáté  minutě prohrávalo o osm branek

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Pražanky i přes  oslabení vstoupili  do utkání s plným nasazením a drželi kontakt s odvážně hrajícími hostujícími hráčkami. Soupeřky z Veselí si však  vytvořily čtyřgólový náskok, který sice  domácí do poločasu snížili, ale drama je čekalo po přestávce.

Do branky sice nastoupila Petra Kudláčková, ale ani ta neubránila svůj tým pětibrankové kanonádě po které se dostala děvčata z SHK Veselí až k náskoku osmi gólů. Na to trenér Řezáč po oddychovém čase na palubovku vypustil zkušené hráčky Kutlvašrovou a Šetelíkovou. S nimi se Slavia uklidnila  a také začala skorovat. Gĺů padlo dokonce šest za sebou v nepřerušené řadě. V závěrečném brankovém dostihu se domácí dotáhli v 58. minutě na shodu a vyrovnali na 22:22. V předposlední minutě však o svém vítězství rozhodli hráčky Veselí nad Moravou a když rozhodči podarovali trenéra Slavie žlutou kartou, přišli domácí hráčky i o možnost v posledních vteřinách hr vyrovnat.

Jak říkám ...

"Věděli jsme, že do utkání vstoupíme bez důležitých hráček a proto jsem postavil takovou sestavu, ve které bych našel hráčky pro play-off. Proto dostaly prostor hráčky, které normálně nenastupují od začátku, aby se porvaly o šanci a byla na nich ta zodpovědnost za to utkání. Ale za stavu 12:20 ve druhém poločase už jsem to nevydržel a musel sestavu měnit. Také proto, že hráčky začaly dělat ještě více chyb. Tam byla příčina porážky. Nakonec i na tomto utkání jsem našel pozitivum. Že ten tým má i bez klíčových hráček morální sílu a během deseti minut se dokázal do zápasu vrátit. To je pro mě příslib pro play-off. Za nasazení, za bojovnost po celé utkání. Děvčata, která nastoupila projevovala touhu si zahrát. Ale bohužel si vybrala mladickou daň, kdy neproměňovala jasné brankové příležitosti. Dvě proměnit, tak jsme vyhráli. Bylo to skutečně jen o tom, kolik my uděláme chyb a kolik neproměníme šancí. Veselí se samozřejmě dalo porazit, " poznamenal pro klubový web trenér Slavie Richard Řezáč.

Další program házenkářek Slavie Praha na jaře 2017

Sobota 22. dubna 2017 18.00 hodin: AS Trenčín - Slavia Praha

Play-off

Semifinále českého play-off
sobota 29. dubna 2017 – 18.00 hodin: Sokol Poruba – Slavia Praha ... poprvé
sobota 6. května 2017 – 18.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba ... podruhé
neděle 7. května 2017 – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba ... případně potřetí
Mistr bude znám nejpozději 28. května 2017

Praha 13. dubna 2017
Interliga pětadvacáté kolo

Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 22:23 (10:13)

Branky: Galušková 6, M. Svobodová 4/3, Kutlvašrová 3, A. Novotná 3, Šetelíková 2, Pešková 2, Líbalová 1, Kudláčková 1 –  Šustková 5, Novotná 4, Vargová 3 * Rozhodčí: Frieser, Kavulič * Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2 * Vyloučení: 2:2 *  Diváci: 288.
Slavie Praha: Hillebrandová, Kudláčková 1 – Ritzová, Líbalová 1, Motejlová, Rezlerová, Pešková 2, A. Novotná 3, Večeřová, Kutlvašrová 3, E. Svobodová, M. Svobodová 4/3, Galušková 6, Šetelíková 2, Chlupová. Trenéři: Řezáč, Štika.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)