Fotbalisté Slávie sahali po remíze, ale těsně před koncem o ni přišli. Slavia - Chelsea 0:1

Fotbalisté Slavie podlehli v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy Chelsea 0:1 a jejich postupové šance se před odvetou v Londýně výrazně snížily. Vedoucí tým české ligy v Edenu většinu času se sedmým nejbohatším fotbalovým týmem světa a aktuálně s třetím týmem anglické Premier League hrál dlouho vyrovnanou partii, jenže v 86. minutě střelil gól hlavou Marcose Alonso.

Slávisté tak  v sedmém domácím utkání této pohárové sezony poprvé prohráli, oproti tomu Chelsea, která v roce 2013 celou Evropskou ligu vyhrála a o rok dříve byla nejlepší v  Lize mistrů, zvítězila už v desátém z 11 zápasů v tomto ročníku pohárů.

Rozhodující okamžik

Stalo se to v  86. minutě, kdy hráči Slavie po ztrátě míče ve středu pole nestačili zareagovat na akci hráčů z Chelsea. Kudrnatý Willian  přesně nacentroval do prostoru před slávistickou brankou a nabíhající Španěl Alonso hlavou dal jedinou branku zápasu.

"První poločas byl z naší strany výborný. Hráli jsme tak, jak jsme se připravovali a jak jsme doufali. V druhém poločase jsme trochu ztratili výšku hry a strávili jsme hodně času bez míče. Paradoxně jsme měli dvě velké šance, takhle velké zápasy jsou prostě o produktivitě. Kdyby tam byl jiný brankář než Kepa, je to gól. Málo gólmanů by chytilo tyhle dvě situace. Nezachytili jsme náběh. Primárně měl jít s Alonsem Mick van Buren, ale nevím, jestli zrovna nebyl v náběhu. Bylo to totiž po ztrátě míče. Jedna z mála situací, kdy jsme ztratili balon a oni nás potrestali," řekl po utkání trenér Slavie Jindřich  Trpišovský.

Praha  11. dubna 2019

Evropská liga 2018/2019

Slavia Praha - Chelsea FC 0:1 (0:0)

Branka: 86. Alonso * Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller - Siebert, Stegemann (všichni Německo) * ŽK: Coufal (Slavia) * Diváci: 17.484.

Slavia Praha: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Ševčík, Král, Traoré - Stoch (64. Zmrhal) - Masopust (74. Hušbauer), Olayinka (82. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Alonso - Kovačič (68. Kanté), Jorginho, Barkley (75. Loftus-Cheek) - Pedro (59. Hazard), Giroud, Willian. Trenér: Sarri.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)