Fotbalisté Dukly v utkání se Slováckem vstřelili všechny branky, ale i tak prohráli 1:2

Fotbalisté Dukly Praha třetí srpnový pátek  v předehrávce pátého kola první ligy doma podlehli 1:2 Slovácku. Dva vlastní góly si dal obránce Martin Chlumecký, ten druhý v poslední minutě. Vyrovnání zařídil Ivan Schranz z penalty. Pražané v nejvyšší soutěži neporazili Slovácko podesáté za sebou a v tabulce jsou bez bodu na posledním místě.

U první změny na ukazateli byl hráč Slovácka příjmením Petr, který  z rohového kopu trefil  stopera Dukly Chlumeckého, od kterého se míč odrazil do branky. Hráč, který do Prahy přišel z Liberce, si dal druhý vlastní gól v ligovém ročníku.

Dukla vyrovnala už za dvě minuty. Po dvou nepřehledných soubojích v pokutovém území rozhodčí Jílek nařídil pokutový kop a Schranz ho bezpečně proměnil.

Pak se dlouho nic moc nedělo a už se zdálo, že utkání skončí plichtou. Jenže...

Hosté však ještě malou převahu zužitkovali v poslední minutě, když vsadili na smolaře ligy Martina  Chlumeckého, který se dostal k míči a při pokusu o odkop překonal vlastního brankáře Radu. Slovácko tak vyhrálo, aniž by dalo branku. Nu a Dukla prohrála, třebaže její fotbalisté dali všechny branky zápasu.

"Bohužel jsme vlastním gólem prohrávali, pak vyrovnáme na 1:1. Byly tam fáze, se kterými jsem spokojený. Myslím, že spousta hráčů má dobrý charakter a chce dřít za mančaft. Bohužel kvalita na balonu dneska v některých fázích nebyla dobrá. V druhé půli byl stejný obraz jako v první. Ze standardky jsme mohli dát gól na 2:1, bohužel jsme nedali. Pak opět vlastním gólem prohrajeme, což samozřejmě mrzí. Situace není dobrá, ale my s tím budeme pracovat. Když teďko budu na Martina Chlumeckého řvát, tak ho akorát pohřbím. Takže na něj řvát určitě nebudu. Včetně přípravy si dal čtyři vlastňáky, což samozřejmě není šťastné. Ale nemyslím, že za všechny může. Spíš na něj musíme jít psychologicky," řekl trenér Dukly Praha Pavel Drsek.

"Viděli jsme takový paradoxní zápas v těch vstřelených brankách. Myslím, že my jsme zápas ovládali a my byli to dominantní mužstvo, které chtělo vyhrát. Já jsem samozřejmě strašně rád, že se to povedlo, protože já ten zápas považoval za mimořádně důležitý. Jsem rád za kluky, že dostali zase odměnu v poslední minutě. Vzhledem k průběhu jsme si to vítězství jednoznačně zasloužili. Zápas, ve kterém bychom vyhráli díky dvěma vlastním gólům soupeře, jsem ještě nezažil a nevím, jestli ještě někdy zažiju," řekl trenér Slovácka Michal Kordula.

Praha 17. srpna 2018

páté  kolo

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 15. Schranz z pen. - 13. a 90. oba vlastní Chlumecký * Rozhodčí: Jílek - Kříž, Caletka * ŽK: Bezpalec, Tetour, Djuranovič, Rada - Kadlec, Hofmann * Diváci: 1287.

Dukla Praha:  Rada - Douděra (76. Brandner), Bezpalec, Chlumecký, Miloševič - Tetour, Hanousek - Breda (52. Djuranovič), Holík, Podaný (73. Holenda) - Schranz. Trenér: Drsek.
1. FC Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec - Daníček - Navrátil (76. Kalabiška), Sadílek, Havlík (46. Janošek), Petr - Zajíc (84. Kubala). Trenér: Kordula.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)