Fotbal v Rostově na Donu s hokejovým výsledkem. Rusko - Česko 5:1

Čeští fotbalisté podlehli v přípravném utkání v Rusku 1:5 a utrpěli jeden ze dvou nejhorších výsledků v samostatné historii. O čtyři góly prohráli jen v červnu 2018 s Austrálií (0:4), pětkrát inkasovali vůbec poprvé.

Čtvrtfinalisté nedávného mistrovství světa rozhodli na domácí půdě v Rostově na Donu třemi góly už v první půli, kdy se dvakrát trefil Alexej Ionov a jednou Anton Zabolotnyj. V 74. minutě snížil Tomáš Souček, ale poslední slovo měli Alexandr Jerochin a Dmitrij Poloz.

Reprezentanti nenapravili dojem po nedávné domácí porážce 1:2 s Ukrajinou v úvodním duelu nové soutěže Ligy národů a prohráli čtvrtý z letošních šesti zápasů.

Zápas měl jednoznačný průběh a skončil také s hokejovým výsledkem 5:1 ve prospěch Ruska.

"Moc do řeči mi není. Je mi hrozně, asi bych zasloužil veřejnou popravu, protože za všechno můžu já. Jsou to rány. S Ukrajinou to samozřejmě bylo hodně nepříjemné, bolí to moc. Dvakrát gól v nastaveném čase. Ale tohle je kruté. Asi mužstvo bude potřebovat nějaký impulz.  Hodně jsme jim ke gólům dopomohli, u všech prvních třech gólů jsme zaváhali a to určilo ráz utkání. Zaváhání, prohrané souboje, zbytečná ztráta před penaltou. Ve druhé půli jsme se do hry dostali, byly tam náznaky, nastřelené břevno, gól, chvíli to vypadalo, že to zkusíme korigovat, ale dostaneme gól ze standardky a po brejku a je to katastrofa. Mám z toho pachuť a je mi líto českých fanoušků. Výsledek změnám nahrává, ale teď se k tomu vyjadřovat nebudu. V nejbližších hodinách bude jasněji," řekl trenér Česka
Karel Jarolím.

Rostov na Donu 10. září 2018

Přípravné fotbalové utkání

Rusko - Česko 5:1 (3:0)

Branky: 8. a 29. z penalty  Ionov, 24. Zabolotnyj, 79. Jerochin, 83. Poloz - 74. Souček * Rozhodčí: Aghajev - Zejnalov, Mammadov (všichni Ázerbájdžán) * ŽK: Bořil, Souček (oba ČR).
Rusko: Luňov - Fernandes (63. Smolnikov), Semjonov, Neustädter, Rauš (87. Sorochin) - Kuzjajev, Gazinskij (85. Kambolov) - Ionov (62. Zobnin), Jerochin, Čeryšev (81. Stockij) - Zabolotnyj (73. Poloz). Trenér: Čerčesov.
Česko: Koubek - Coufal, Řezník, Kalas (46. Brabec), Bořil - Souček - Jankto, Hušbauer (82. Trávník), Hořava (65. Sýkora), Zmrhal - Tecl (71. Krmenčík). Trenér: Jarolím.