Čeští reprezentanti v malé kopané se prokopali na Euru do finále. Smetli přitom Anglii 5:0

A je to jasné. Ani z devátého mistrovství Evropy v malém fotbale se česká reprezentace nevrátí bez medaile. Úřadující mistři světa hladce přejeli v semifinále šampionátu v ukrajinském Kyjevě Anglii 5:0.

Českému celku skvěle vyšla druhá polovina první půle duelu s Anglií. Ve dvanácté minutě jej poslal do vedení z přímého kopu trojnásobný nejlepší střelec Superligy malého fotbalu Ondřej Paděra. Dvě minuty po něm skvěle vystoupil Jiří Sodoma, zmocnil se balonu a poslal ho přesně k tyči. V sedmnácté minutě se zblízka prosadil Robin Demeter a ještě do přestávky přidal čtvrtou trefu Jakub Polák. Ve 34. minutě pak vstřelil svou čtvrtou branku na turnaji blanenský snajpr Paděra a definitivně uzavřel semifinálový účet.

Ve finále ME, které se hraje ve stejný den jako semifinále tedy v sobotu 18. srpna 2018 od 21 hodin večer, se  utká česká reprezentace s Rumunskem, které vyhrálo semifinále nad Kazachstánem.

"Oba týmy jsou fyzicky skvěle připravení a hlavně nejsme zvyklí hrát dva zápasy za den, jak na mistrovství světa, tak Evropy v Brně i Maďarsku se dvě utkání za den nehrála. Je potřeba trochu uspíšit turnaj, takže je finálové kolo naplánovaná takto. Věřím, že kluci se dají do kupy, jsme tam, kde jsme strašně chtěli být. Teď potřebujeme udělat poslední zásadní krůček. A věřím, že návrat do České republiky okořeníme ziskem nejcennější medaile," přeje si generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Kyjev 18. srpna 2018

Euro 2018

Anglie - Česká republika 0:5 (0:4)
Branky: 12. Paděra, 14. Sodoma, 17. Demeter, 19. Polák, 34. Paděra *Žluté karty: 31. Isaac – 6. Hakl, 36. Presl
Anglie: Panesar (Moore) – Julienne, Cable Isaac, Griffin, McCluskey, Kanani, Hurrell, Long, Eames, Butt
Česko: Bíro (Bellada) – Levčík, Hakl, Koudelka, Polák, Paděra - Šultes, Sodoma, Demeter, Göth, Mařík – Popelka, Režný, Presl

SportovníListy.cz rovněž napsaly

Čeští reprezentanti v malém fotbale jsou v semifinále Eura, vyzvou v něm Anglii

Robin Demeter vystřelil postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy

Česká reprezentace v malé kopané na mistrovství Evropy jen remizovala se Srbskem 1:1

Drama v malém fotbale až do konce. Obrat Česka s Ázerbájdžánem zařídil kapitán Mařík