Čeští baseballisté budou v Praze bojovat na ME U23 o medaile po utkání. Česko-Belgie 10:1

[ title]
Čeští baseballisté na tuzemském ME do 23 let zdolali v posledním utkání skupiny B Belgii 10:1 a zajistili si tak do semifinále z prvního místa.

Belgie držela s naším týmem krok jen v začátku utkání, kdy se ve druhé směně dokonce po sérii odpalů dostala do vedení 1:0. Naši hráči, ale vzápětí odpověděli díky odpalu Martina Červinky. Když pak belgičtí trenéři stáhli ze hry startujícího nadhazovače Voetse, byl na hřišti už pouze jeden tým.
Klíčem k vítězství byla čtvrtá směna, kdy Češi zaznamenali hned šest bodů! Z toho čtyři po homerunech Martina Zelenky a Radima Novotného. Potom už měli duel pevně ve své režii.

Jak říkám..."Soupeř na nás docela vlétl, dokonce skóroval první, ale my jsme trpělivostí a zkušenostmi dávali bod za bodem a výsledek hovoří za vše,"  zhodnotil duel vnější polař Radim Novotný, jenž si připsal hned tři doběhy!

Na kopci odházel bez jednoho outu šest směn takřka bezchybný Lukáš Ercoli. A dominantní byl i closer Vojtěch Bužga, který strikeoutem vyprovodil hned čtyři z pěti pálkařů, proti nimž se postavil.

Jak říkám..."Házelo se mi skvěle! Míč jsem měl pod kontrolou a nadhozy většinou létaly tam, kam jsem chtěl. Musíme se soustředit a hrát svůj baseball. V následném utkání s Francií budou rozhodovat maličkosti jako baserunnig, hity, ulejvky. Jakmile se někdo dostane na metu, musíme se pokusit stáhnout domů," řekl Lukáš Ercoli a přiznal, že všichni hráči už se těší na svého semifinálového soupeře z Francie.

Boj o vysněné finále začíná  v Praze v Eagles Parku v sobotu 10. srpna 2019 od 20:10 hodin a opět před kamerami České televize.


SportovníListy.cz napsalyČeští baseballisté porazili ve skupině B ME U23 Ukrajinu 8:1 a přiblížili se postupu do semifinále

(ev, Česká baseballová asociace, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)