Český volejbal má novou tvář a není divu, vždyť je to také barevný a sebevědomý sport!

[ title]
Je tomu přesně rok, co se Marek Pakosta ujal kormidla českého volejbalu a začal ho měnit. Mnoho věcí nebylo vidět, protože šlo o interní předpisy nebo systémová nastavení. Od poloviny května 2018 dostal jeden z nejpopulárnějších sportů v České republice konečně novou tvář!

Český volejbal je barevný, dynamický a přátelský sport!

S jeho novou podobou seznámili představitelé Českého volejbalu zástupce médií.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Nové logo, písmo a grafika výrazně modernizují domácí volejbal. Na přeměně se podílela agentura Raul a grafické studio Dynamo design.

Jak všechno probíhalo?


"Když jsem přebíral vedení volejbalového svazu, kompletní změnu vizuální podoby jsem chtěl řešit okamžitě. Bohužel mě zaměstnaly zcela jiné věci. Nejprve jsme jasně definovali volejbal jako nekonfliktní, přátelský a týmový sport. Od toho se grafici odrazili a po čtyřech měsících usilovné práce můžeme představit nové logo Českého volejbalu," prohlásil Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu.Cílem je, aby přes novou vizuální podobu vnímala veřejnost volejbal jako silný, sebevědomý sport s historickou tradicí a vizí do budoucna. Jednotná prezentace Českého volejbalu je pro sport ve všech jeho podobách tedy i beach volejbalu, snow volejbalu a minivolejbalu.

"Určili jsme naše priority, kterými jsou Extraliga, beach volejbal, reprezentace dospělých, minivolejbal a vrcholový mládežnicky volejbal, pořádání mezinárodních akcí a konkrétní cíle v těchto oblastech. Důležité do budoucna také je, jak nás budou vnímat cílové skupiny – fanoušci, partneři či potenciální partneři, aktivní členové, amatéři a veřejnost. Na to se nyní zaměřujeme," konstatoval Marek Pakosta.

Podle něho se po roce ve vedení svazu podařilo mnoho věcí stabilizovat nebo nastartovat.

"Radost mám z celostátních festivalů minivolejbalu. Například v Českých Budějovicích hrálo dokonce přes 900 dětí. To je naše budoucnost. Pak mě potěšilo sedmé místo na ME mužů v Polsku a dvanácté místo na ME žen v Gruzii. Daří se také beachvolejbalistkám, vždyť máme vyrovnané páry ve světové špičce. A v České republice jsme také rozjeli více snow volejbal," dodal Marek Pakosta.

Unikátní dvojzápasy


Atraktivní program si volejbalisté připravili již v květnu 2018 pro diváky. Hned dvakrát se v jeden den a ve stejné hale představí reprezentace mužů a žen. Nepůjde však o exhibice či přípravné zápasy, duely budou součástí Golden European League.

"Půjde o unikátní program, který ještě zpestří celostátní festival Minivolejbalu v barvách pro děti. Akci si tak užije celá rodina,“ láká do Prahy na utkání reprezentace  Marek Pakosta.

První reprezentační dvojutkání se uskuteční ve středu 23. května 2018 v Praze na Podvinném mlýně. Na stejném místě, kde se dosud volejbal ještě nikdy nehrál, se pak propojí v sobotu 26. května 2018 s Minivolejbalem, který se bude hrát na sousedním ragbyovém hřišti, kde budou pro mladé volejbalisty z celé republiky připraveny desítky hřišť.


(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)