České basketbalistky jako jediné na ME porazily pozdější mistryně Evropy Španělky

Španělské basketbalistky vyhrály potřetí v historii mistrovství Evropy, na trůn se vracejí po čtyřech letech. V pražském finále porazily Francii jednoznačným výsledkem 71:55. Ta převzala stříbro potřetí za sebou. Bronz získaly Belgičanky. Není bez zajímavosti, že jediným týmem, který porazil mistryně Evropy, bylo Česko v rámci zápasů ve skupině, která se hrála v Hradci Králové.

Závěrečný ceremoniál vyhlašování vítězek a předávání medailí proběhlo poslední červnovou neděli v O2 aréně.

Mistrovství Evropy basketbalistek v Praze

Finále: Španělsko - Francie 71:55 (21:18, 39:30, 56:40)
Nejvíce bodů: Lyttleová 19, Torrensová 18, Cruzová 12, Xargayová 8 - Dumercová 15, Tchatchouangová 10, Miyemová 8, Johannesová 6.

O 3. místo: Belgie - Řecko 78:45 (24:15, 40:29, 61:36)
Nejvíce bodů: K. Mestdaghová 18, Meessemanová 15, Wautersová 14 - Maltsiová 13, Fasulaová 9, Spanuová 6.

O 5. místo: Turecko - Lotyšsko 72:63 (18:12, 43:27, 55:46)
Nejvíce bodů: Holingsworthová 24, Vardarliová a Koksalová po 10 - Šteinbergaová 16, Laksaová 15, Bašková-Melnbardeová 11.

O 7. místo: Itálie - Slovensko 71:54 (19:8, 36:28, 54:44)
Nejvíce bodů: Goriniová 14, Sottanaová a Zandalasiniová po 12 - Růžičková 10, Dudášová 9, Jurčenková 7.

Konečné pořadí: 1. Španělsko, 2. Francie, 3. Belgie, 4. Řecko, 5. Turecko, 6. Lotyšsko, 7. Itálie, 8. Slovensko, 9. Rusko, 10. Ukrajina, 11. Srbsko, 12. Maďarsko, 13. Česko, 14. Slovinsko, 15. Bělorusko, 16. Černá Hora.

Ideální sestava turnaje: Evanthia Maltsiová (Řecko), Alba Torrensová (Španělsko), Cecilia Zandalasiniová (Itálie), Ema Meessemanová (Belgie), Endene Miyemová (Francie).
Nejužitečnější hráčka turnaje: Alba Torrensová (Španělsko).

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)