Boj o dvanáctý titul se chýlí ke konci. Softbalisté Chomutova už jsou prvními finalisty extraligy

Softbalisté Chomutova, když si  poradili v semifinále s pražským Tempem, se stali  prvními finalisty domácí extraligy. 
Softbalisté Beavers Chomutov postoupili do finále domácí extraligy. Rozhodla  o tom v úterý 22. září 2020  jejich  výhra nad pražským Tempem 7:0. Chomutov sérii vyhrál hladce 3:0 na zápasy.

Důležitým faktorem byl Marek Malý, který úspěšně nadhazoval a pálil. Chomutov tedy bude bojovat o dvanáctý titul. Soupeřem mu budou buď Žraloci Ledenice, nebo Hroši Havlíčkův Brod.

Televizní utkání, které se odehrávalo v pražském Svoboda parku, otevřeli úspěšně hráči z Chomutova. Hned v první směně Marek Malý odpalem za plot zařídil pro svůj tým dva body. Pro třetí doběhl po špatném příhozu obrany Tempa Václav Šrétr a Beavers šli do vedení 3:0. Chomutovští softbalisté dostávali nadhazovače Jiřího Brabce pod tlak, nakonec byl vystřídán za Marka Josku. 
Hráči Tempa se prosadili proti nadhazovači Chomutova až ve čtvrté směně, když se odpalem a chybou obrany dostal Tomáš Petr na třetí metu. Pro bod už však nedoběhl. Na pálce se naopak dařilo Chomutovu, v páté směně odpálil zkušený Václav Svoboda homerun. Beavers přidávali další body a stav utkání skončil sedmibodovým  rozdílem s nulou v páté směně.

Jak říkám...

„Je skvělé, že jsme po pěti letech znovu ve finále,“ prohlásil po utkání Marek Malý, jeden z hrajících kapitánů. 

„Klíčové bylo vedení hned v úvodu, to mi dodalo při nadhozu sebevědomí. Jsem moc rád, že fungoval opět celý line-up. Kluci se hodně zvedli a trefovali se,“ dodal Marek Malý, který v loňském roce jako nadhazovač vyházel vítězné finále Evropského superpoháru pro dánský Horsholm.
Chomutov tak poprvé od roku 2015 postoupil do finále extraligy a bude usilovat o svůj dvanáctý titul. Beavers vládli českému softbalu v první dekádě od přelomu tisíciletí a nechyběli několik let ve finále.

Jak říkám...

„Rádi bychom na ty úspěchy navázali, ale stojíme nohama na zemi. Oba soupeři jsou velmi kvalitní. Hroši mají jednoho z nejlepších nadhazovačů na světě, Ledenice zas kvalitní tým. Chceme si nyní udržet výkonnost a soustředit se na sebe. Je to hodně o těch klucích, kteří se sami vypracovali, byli úspěšní a pak nám zkušenosti předávali. Snažíme se čerpat zkušenosti od hráčů, kteří ve své éře byli nejlepší. Chomutov byl vždycky silný v té vnitřní mentální síle,“ dodal Marek Malý.

V sobotu 26. září 2020 se rozehraje třetí duel mezi Hrochy a Ledenicemi. 

(ju, SportovníListy.cz, softball.cz, foto: softball.cz)