A taková to byla velká Tour de France. Frome ji vyhrál potřetí a Kreuziger letos desátý

Vítězem 103. ročníku Tour de France se potřetí stal britský lídr stáje Sky Chris Froome, český šampion Roman Kreuziger v konečné klasifikaci obsadil výborné desáté místo.

V závěrečném spurtu 21. etapy si to o vítězství rozdali Alexander Kristoff, Peter Sagan a André Greipel a z vítězství se radoval německý cyklista, v letošním ročníku první.

Stejně jako v úplně první etapě, tak i v té poslední se do úniku vydal Jan Bárta. Spolu se sedmi dalšími cyklisty odjeli pelotonu skoro až o půl minuty, než byli postupně tři kola před cílem dostiženi. O úniky se pokusili i další, ale na Elysejských polích vyhrávají spurteři. Na cílovou rovinku v nejlepší pozici vjížděl Kristoff, za kterým se vyvážel Greipel se Saganem. Německý jezdec se na posledních 150 metrech dostal před Nora a Sagana už před sebe nepustil.

Na deváté místo se v prvních výsledcích posunul Kreuziger, který se udržel ve vedoucí skupině, zatímco Španěl Joaquim Rodríguez ztratil 31 vteřin a ze sedmého místa se propadl na desáté, ale nakonec se rozhodčí rozhodli, navzdory roztrhanému pelotonu, udělit všem stejný čas a nejlepší český závodník tak skončil nakonec desátý.

Zrcadlo výsledků:

21. etapa: Chantilly - Paříž (113 km)

1. Greipel (Něm./Lotto) 2:43:08, 2. P. Sagan (SR/Tinkoff), 3. Kristoff (Nor./Kaťuša), 4. Boasson Hagen (Nor./Dimension Data), 5. Matthews (Austr./Orica), 6. Stuyven (Belg./Trek-Segafredo), 7. Navardauskas (Lit./Cannondale), 8. Laporte (Fr./Cofidis), 9. Bennett (Ir./Bora-Argon), 10. Van Rensburg (JAR/Dimension Data), ...22. Kreuziger (ČR/Tinkoff), 93. Bárta (ČR/Bora-Argon), 149. Vakoč (ČR/Etixx Quick-Step) všichni stejný čas.

Konečné pořadí

1. Froome (Brit./Sky) 89:04:48, 2. Bardet (Fr./AG2R) +4:05, 3. Quintana (Kol./Movistar) +4:21, 4. A. Yates (Brit./Orica) +4:42, 5. Porte (Austr./BMC) +5:17, 6. Valverde (Šp./Movistar) +6:16, 7. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 8. Meintjes (JAR/Lampre) oba +6:58, 9. Martin (Ir./Etixx Quick-Step) +7:04, 10. Kreuziger +7:11, ...88. Bárta +3:19:44, 118. Vakoč +3:57:58.

(ps, SportovníListy.cz, obrázek z titulních stránek francouzského sportovního deníku)