Pomohou tenistky biatlonu?


Česká republika se právem pyšní úspěchy mladých tenistek, které s železnou pravidelností vylézají z naší líhně a ohromují svět. Ne nadarmo se jim ve světě říká mladé pušky.

Tato lichotivá přezdívka přivedla poslední z velkých úspěšných Markétu Vondroušovou k velkolepému nápadu. Při pohledu na šek za finále pařížského turnaje ve výši 28 milionů korun (před zdaněním, se rozhodla kontaktovat kamarádky z fedcupového týmu Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou, aby společně založily nadaci, která se stane partnerem populárního zimního sportu, biatlonu.

Právě díky finanční injekci ze strany českých tenistek mohla chudá mezinárodní biatlonová federace oznámit bombastickou novinu o navýšení finančních odměn pro všechny závodníky na 10 milionů korun na celou sezonu. Jen pro srovnání, tak šek za finále pařížského turnaje Markéty Vondroušové by stačil na odměny pro všechny závodníky mezinárodní biatlonové federace na tři roky.

Odměnou pro naše tenisové reprezentantky má být spolupráce s biatlonovými experty na přesnost střelby. Mají radit, jak správně zamířit při vlastním servisu a tak ještě vylepšit jednu z výrazných tenisových zbraní.  
Bude Řepka trénovat Tvrdíka?

Nová nabídka pro Šonku

Baroš obětí čínského průmyslu?

Brno opět lepší než Praha

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)