Po dramatickém průběhu nakonec zasloužené vítězství. Mladá Boleslav – Bohemians 4:1

V chladném počasí fotbal v neutuchajícím tempu korunovali mladoboleslavští fotbalisté třetí říjnovou sobotu čtyřmi góly, z nichž dva v podání Ewertona a Fily byly efektním vyvrcholením ofenzivních akcí a dva další jistě provedeným standardním kopem Juráska a v případě Skaláka v trefenou penaltou.

V prvním poločase od úvodního hvizdu předváděli hráči obou týmů svižný fotbal s gólovými šancemi na obou stranách, ale navzdory spousty střeleckých příležitostí skončilo první dějství bez vstřeleného gólu.

Ve druhém poločase tempo z prvního neochablo, dokonce v některých fázích a především v závěrečných minutách ho aktéři ještě vystupňovali.

V 61. minutě Keita u rohového praporku obehrál Douděru a Matějovského, načež přízemní centr z levé strany Puškáč, jenž byl na hřišti pouhé dvě minuty, z pár kroků doklepnul do odkryté branky ...  0:1.

Mladoboleslavští se nenechali zaskočit a zanedlouho nepříznivé skóre srovnali, když v  65. minutě Hlavatý přihrál ze středu na pravou stranu Douděrovi a po jeho přízemním centru Ewerton bez přípravy zamířil přesně k pravé tyči - 1:1.

V 79. minutě Jurásek trestným kopem z necelých dvaceti metrů parádně přes hráčskou zeď trefil levý horní růžek branky Bohemians - 2:1.

V 89. minutě Douděrovu přihrávku si na hranici soupeřovy šestnáctky zpracoval Fila a po pár krocích levačkou nechytatelně skóroval - 3:1.

Třetím gólem bylo o třech bodech pro Boleslav rozhodnuto, ale střelecký účet ještě nebyl uzavřený. Rozhodčí nastavil utkání o čtyři minuty a v nich Středočeši  ještě jeden gól přidali.
Šestý roh domácích fotbalistů rozehrál Matějovský přetaženým centrem, který si na kraji vápna zpracoval Skalák, soupeř jej podrazil, ale sudí Batík penaltu nařídil až po konzultaci s VARem. Jistým pokutovým kopem Skalák z Mladé Boleslavi výhru završil - 4:1.

Mladá Boleslav    16. října 2021

Fotbal

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 11. kolo

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 4:1 (0:0)

Góly: 65. Ewerton, 79. Jurásek, 89. Fila, 90. Skalák (z pokutového kopu) - 61. Puškáč *  ŽK: Hlavatý, Dancák - Dostál, Koubek, Jindřišek, Levin, Köstl * Rozhodčí: Batík - Kříž, Dohnálek * Diváků: 2429

FK Mladá Boleslav: Šeda - Suchý, Šimek (30. Dancák), Karafiát - Douděra, Matějovský, Hlavatý (66. Skalák), Jurásek - Ladra (66. Fila), Škoda (87. Stránský), Ewerton (87. Smrž).

Bohemians Praha 1905: Bačkovský - Köstl, Jindřišek (84. Bederka), Krch - Dostál, Levin, Hronek (84. Vala), Koubek (59. Novák), Květ - Keita (75. Ugwu), Chramosta (59. Puškáč).

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)