O vítězství nad Lotyšskem se museli čeští hokejisté trochu poprat

Druhé utkání MS zahájili čeští hokejisté podobně jako první duel se Švédskem. Prohrávali 0:1 a tak skončila i první třetina. Pak během pár minut padly  tři branky a na kostce nad ledem  byl dlouho poměr čísel 2:2. Sedm minut před koncem druhé třetiny však Jaromír Jágr vstřelil důležitou  branku, neboť  po jeho trefě se český tým poprvé dostal do vedení. Ve třetí části hry kapitán českého  týmu Voráček po obléhání lotyšské branky při přesilovce 5:3 proměnil další šanci. Dvoubrankový náskok už vydržel až do konce utkání a to byl důvod k radosti.

Vyprodaná hala aplaudovala svým miláčkům, kteří splnili jejich očekávání a vyhráli.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

Fotbalisté mohou hokejistům závidět zájem diváků o mezistátní utkání s Lotyšskem

Mistrovství světa v hokeji skupina A
Praha 2. května 2015

Česká republika  - Lotyšsko 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Jordán (Červenka, Novotný), 25. Jan Kovář (Nakládal, Erat), 33. Jágr (Erat, Jan Kovář), 46. Voráček (Jan Kovář, Nakládal) - 14. Daugavinš (Darzinš), 24. M. Redlihs (Sprukts). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Stricker (Švýc.) - Kilian (Nor.), Puolakka (Fin.). Vyloučení: 4:5, navíc Sotnieks (Lot.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. 17.383 (vyprodáno).

ČR: Salák (24. Pavelec) - Němec, Hejda, Nakládal, Kolář, Jordán, Čáslava - Voráček, Sobotka, Erat - Jágr, Jan Kovář, Klepiš - Červenka, Novotný, Smoleňák - Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Lotyšsko: Masalskis - K. Redlihs, Jerofejevs, Galvinš, Sotnieks, Širokovs, Cibulskis, M. Jass - M. Redlihs, Sprukts, Bukarts - Daugavinš, Džerinš, Darzinš - Cipulis, Berzinš, Saulietis - K. Jass, Abols, Skvorcovs. Trenéři: Aleksandrs Belavskis, Juris Klodans a Karlis Zirnis.